سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

خدمات رایگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بیرجند به نمازگزاران در روز عید فطر - نمایش محتوای خبر

 

 

خدمات رایگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بیرجند به نمازگزاران در روز عید فطر

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند گفت: فعالیتخدمات رایگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی بیرجند در روز عید فطر اتوبوسها و تاکسیها از ساعت 5 و نیم صبح روز عید فطر از انتهای خطوط آغاز  و نمازگزاران را به سمت مصلی المهدی جابجا می کنند.

آقای غلامپور با تاکید بر استفاده شهروندان از وسایل نقلیه عمومی برای کاهش مشکلات ترافیکی، افزود: این سازمان آمادگی کامل دارد تا درصورت نیاز ،  اتوبوسهای بیشتری را برای جابجایی نمازگزاران اختصاص دهد ولی همبن تعداد اتوبوس هم درصورتیکه تا قبل از نماز دو سرویس رفت انجام دهند، ظرفیت جابجایی 10 هزار مسافر را دارند.

وی با بیان اینکه متاسفانه سال گذشته 50 درصد ظرفیت اتوبوسهای سازمان خالی بود، گفت: امسال اتوبوسها تنها در ایستگاه اتوبوس مسافر سوار نمی کند و چنانچه مسافری به مقصد مصلی المهدی در خیابان اصلی باشد اورا سوار خواهند کرد. 

رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بیرجند با بیان اینکه  حدود 150 تا 200 تاکسی در روز عید فطر به صورت رایگان مسافران را به سمت مصلی المهدی و بالعکس جابجا می کنند، برچسب رایگان دارند ، افزود: پارسال 50 تاکسی در روز عید فطر نمازگزاران را به صورت رایگان جابجا کرد و امسال تعداد بیشتری اعلام آمادگی کردند.

وی گفت : بعد از اتمام نماز هم اتوبوسها در ضلع غربی و جنوبی و تاکسیها هم در اطراف مصلی مستقرند تا نمازگزاران را به صورت رایگان به سمت مقصدشان جابجا کنند.

آقای غلامپور از خدمات رایگان تاکسی اینترنتی تاچ سی هم در روز عید فطر خبرداد و گفت: با نصب اپلیکیشن تاچ سی تمامی کسانیکه تماس گرفتند و مقصد آنان مصلی المهدی باشد به صورت رایگان سرویس دهی خواهند شد.