جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

خاموشی اضطراری برای مدیریت مصرف برق - نمایش محتوای خبر

 

 

خاموشی اضطراری برای مدیریت مصرف برق

شرکت توزیع نیروی برق اعلام کرد: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و افزایش استفاده نامتعارف از سیستم های سرمایشی، ناگزیر به اعمال مدیریت اضطراری بار در شبکه در برخی ساعات هستیم.

قائم مقام مدیرعامل شرکت توزیع  نیروی برق استان گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و پایداری دما و افزایش استفاده نامتعارف از سیستم های سرمایشی و به تبع آن افزایش بار شبکه و نیز عدم رعایت الگوی مصرف از سوی برخی مشترکان، ناگزیر به اعمال مدیریت اضطراری بار در شبکه در برخی ساعات هستیم.

منصوریان افزود: عوامل تاثیر گذار بر اعمال مدیریت بار شبکه، همکاری و کاهش مصرف توسط مشترکان، افزایش دما و ظرفیت شبکه است.

وی با بیان اینکه مردم با مدیریت صحیح می توانند از خاموشی برق جلوگیری کنند، گفت: زمان اعمال خاموشی ها احتمالی بوده و پیش بینی مدیریت اضطراری بار شبکه ممکن است کمتر یا بیشتر از پیش بینی انجام شده و یا حتی در صورت صرفه جویی از سوی مشترکان، اعمال نشود.

وی افزود: این شرکت از مشترکان انتظار دارد تنها با 10 درصد صرفه جویی در مصرف برق بویژه در ساعت های اوج مصرف "12 الی 17" و "20 الی 23" و انتقال مصارف غیر ضروری به دیگر ساعتها، مجموعه صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری کنند.

برنامه زمان بندی قطعی برق در روز یکشنبه 17 تیر به شرح زیر است:

منطقه دیهوک طبس، مسیر شهر آیسک و منطقه عربخانه و روستاهای دهک نهبندان از ساعت 11 تا 13، مهر شهر بیرجند، خیابانهای رسالت و حافظ، دانشگاه آزاد و مشاغل صنفی صنعتی فردوس از ساعت 13 تا 14، محدوده خیابان های رجایی، کارگران، بقیه الله، مسافر و میدان آزادی بیرجند از ساعت 14 تا 15، مناطق رضوانشهر، بلوار گلستان، خیابان آیت الله واعظ طبسی، خیابان 22 بهمن و شهید منتظری طبس و اراضی محمد آباد علم و شیرمرغ، نوغاب حاجی آباد، شهرک بهزیستی و بلوار پروفسور للهی قاین از ساعت 15 تا 16، مناطق حاجی آباد خیابان امام رضا تا محدوده شاهرخت و بشرویه مسیر سه راهی ارسک به سمت فردوس از ساعت 16 تا 17 و مناطق شهر درح، حدفاصل سربیشه تا شهر مود و چنشت، آرین شهر و اراضی چاهک موسویه و خیابان آوینی و نارنج بیرجند از ساعت 17 تا 19

وی گفتبرنامه زمانبندی مدیریت بار، ساعاتی اعمال خواهد شد که مصرف برق مشترکان افزایش یابد و در صورت مدیریت صحیح مصرف برق از سوی مشترکان، احتمال تغییر و حذف برنامه ارایه شده از سوی شرکت خواهد بود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

,