سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

خاطره ای از بستگان «شهید مهدی اسماعیلی» - نمایش محتوای دفاع مقدس

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

خاطره ای از بستگان «شهید مهدی اسماعیلی»

خاطره ای از بستگان «شهید مهدی اسماعیلی»


خاطره ای از بستگان «شهید مهدی اسماعیلی»

*** شهید «مهدی اسماعیلی» به روایت بستگان شهید:

عشق به خدمت برای مردم و برخورد محبت آمیز و مهربانانه با دیگران از مهمترین خصوصیات مهدی به شمار می رفت. مهدی فردی آرام و دوست داشتنی بود و اخلاق خوب و حسنه اش در مراودات با دیگران از او در نگاه مردم فردی مهربان و قابل احترام ساخته بود. انقلاب که شروع شد مهدی هم همگام با عاشقان امام و اسلام پای در صحنه گذاشت و با تمام وجود در این راه به تلاش و مبارزه پرداخت. او به قدری عاشق و شیفته امام شده بود که همواره دیگران را هم به پیروی تام و تمام از فرمایشات ایشان فرا می خواند.

مهدی معتقد بود که حضرت امام با آگاهی دقیق و کاملی که از اسلام دارند جامعه ما را به سمت اسلام و راه راست رهنمود شدند. بعدها مهدی در وصیت نامه اش هم به این موضوع اشاره کرده و نوشته بود: از شما می خواهم که در تمام لحظه های زندگی قرآن و دستورات اسلام و زندگی ائمه اطهار(ع) و شهدا را الگو و سرمشق خودتان قرار دهید. همین عشق به امام و انقلاب و اسلام سرانجام مهدی را به سمت مناطق عملیاتی رهنمون کرد و او هم عاشقانه به خیل مجاهدین فی سبیل الله پیوست.

مهدی در نامه هایش همواره از اشتیاق به شهادت صحبت کرده و گفته بود این راهی بود که خودم انتخاب کرده ام. خون من از خون دیگر شهدا و خون علی اکبر امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) رنگین تر نیست، شما هم نگذارید که خون شهیدان پایمال شود و اسلحه آنها بر زمین بماند. مهدی هم به دلیل همین اعتقاد راسخش به امام و انقلاب و اسلام عاشقانه و جانانه در صحنه های دفاع از میهن حاضر شد و سرانجام هم به کاروان شهدای خونین بال پیوست و به سعادت شهادت دست پیدا کرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.