جهش تولید | جمعه، ۱۴ آذر ۱۳۹۹

حیوانات میوه ای - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حیوانات میوه ای

Loading the player...

در دنياي پيچيده كنوني كه جوامع براي دستيابي به جديدترين تكنولوژي در رقابت تنگاتنگ با یکدیگرند ، افراد تيزهوش ، خلاق و صاحبان انديشه نو به مثابه‌ گرانبهاترين سرمايه‌ها ، از جايگاه بسيار والا و ارزشمندي برخوردار هستند . هر قدر هم جهان پیرامون پيچيده‌تر مي‌شود ، نياز به شناسايي و پرورش ذهن هاي خلاّق و آفريننده بيشتر و شديدتر می شود . از آن جایی كه به نظر غالب روان‌شناسان خلاقيت در سال هاي اول زندگي كودك ظهور مي‌كند و در آغاز با تخيل همراه است ، بدون ترديد تخيل از مهمترين عواملي است كه تفكر خلاق را ممكن مي‌سازد . به همین دلیل هم هست که تولید انیمیشن های کودکان اغلب همراه با تخیل است .

انیمیشن « حیوانات میوه ای » با بهره گیری از قدرت تخیل ، برای گروه سنی کودک و در قالب مجموعه ای  6 قسمتی تولید شده که مدت هر قسمت آن 5 دقیقه است . این مجموعه با هدف « زمینه سازی برای رشد و شکوفایی استعداد و توانایی های کودکان با تقویت تعقل و تفکر در آنان و نیز تشویق کودکان به کمک کردن به دیگران » تولید شده است .

در این انیمیشن ، میوه ها و سبزی ها در کنار یکدیگر قرار می گیرند و تبدیل به حیواناتی می شوند . به عنوان مثال اجزاء بدن یک گوسفند با ترکیب گل کلم ( برای تنه و سر ) ، زیتون سیاه ( چشم ها ) ، کاهو ( گوش ها ) ، خیار سبز ( پاها ) ، کدو ( صورت ) . در هر قسمت برای یکی از حیوانات ماجرایی اتفاق می افتد که باعث می شود سایر حیوانات به کمک او بیایند .

این انیمیشن با تکنیک سه بعدی و در سال 1388 در شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) تولید و از این شبکه پخش شده است .

سال تولید: 1393

تهیه کنندگی این مجموعه را " علی نانواباشی " و کارگردانی آن را " اکبر قربانی " برعهده داشتند و افراد ذیل نیز در تولید این مجموعه همکاری کرده اند :

طراح شخصیت ، انیماتور و نویسنده فیلمنامه : اکبر قربانی

مدل سازی ، فضاسازی : زهرا قربانی

صداگذاری ، استوری بردمن ، کامپوزیت : فاطمه قربانی

اجرای شخصیت ، تدوینگر : الهه بلوچ