سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

حیدرآباد نهبندان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

حیدرآباد نهبندان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، کارشناس هواشناسی استان گفت: در شبانه روز گذشته علاوه بر حیدرآباد نهبندان حیدرآباد نهبندان رکورددار بارش‌های خراسان جنوبیدر طبسین ، میغان ، چاهدراز و کهنوی نهبندان و کلاته گاویچ درمیان حدود ۲ میلیمتر ، خوسف ، زهان و نهبندان کمتر از یک میلیمتر و در اسدیه ، بیرجند ، قاین و حاجی آباد مقدار ناچیزی باران باریده است.
لطفی با بیان اینکه امروز و امشب وزش باد شدید همراه با گرد وخاک  و در برخی نقاط کاهش دید افقی و افزایش ابر در منطقه و رگبار و رعد و برق پراکنده در نیمه شرقی استان پیش بینی می‌شود، افزود: فعالیت سامانه بارشی در ۲۴ ساعت آینده در برخی نقاط جنوبی استان می‌تواند سبب وقوع رواناب و آبگرفتگی معابر شود.
وی با بیان اینکه امروز و فردا روند کاهشی دمای هوا  ادامه  دارد، گفت: فردا کاهش دمای هوا محسوس و قابل ملاحظه خواهد بود که سبب وقوع یخبندان شبانه خواهد شد.
کارشناس هواشناسی استان افزود: در ارتفاعات تشکیل مه، بارش برف و در نقاط مستعد بارش تگرگ دور از انتظار نیست.
درشبانه روز گذشته قاین با حداقل دمای صفر درجه سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفرگرمترین شهر استان بود.
تغییرات دمایی مرکز استان در این مدت بین ۷ و ۱۸ درجه سانتیگراد گزارش شد که پیش بینی شده حداقل دمای امشب بیرجند با ۱۱ درجه کاهش به ۴ درجه سانتیگراد زیر صفر و حداکثر دمای امروز هم با دو درجه کاهش به ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.