سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

حمیدرضا سلحشور - نمایش محتوای صدا

 

 

حمیدرضا سلحشور

حمیدرضا سلحشور

الف) بیوگرافی شخصی :

در سال 1348 در خطه خراسان به دنیا آمدم. دارای مدرک کارشناسی برق مخابرات از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و مدرک کارشناسی ارشد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی روستایی از دانشگاه پیام نور بیرجند هستم.

از کودکی به هنر به ویژه نقاشی، تئاتر ، موسیقی و شعر علاقه خاصی داشتم. در طول زندگی همواره سعی نموده ام هنر را با شغل خود بیامیزم تا در هر شغلی که هستم از آن لذت ببرم و زندگی معنای زیبایی برایم داشته باشد.

 

ب) بیوگرافی شغلی :

در سال 1374 افتخار یافتم تا در صدا و سیما استخدام شوم و به شوق خدمت به مردم، به استان سیستان و بلوچستان رفتم.

به مدت چهارسال به عنوان مهندس فنی در واحد تعمیرات و نگهداری فرستنده های رادیویی مرکز زاهدان و در جمع مردم مهربان این خطه مشغول به خدمت بودم. در کنار آن به دلیل عشق به هنر، کارگردانی یک نمایش تلویزیونی به نام «طیاره» و نویسندگی یک برنامه رادیویی به نام «فروغ دانش» را بر عهده گرفتم.

در سال 1378 به خراسان بزرگ و شهرستان بیرجند منتقل شدم . به عنوان مسئول فرستنده های رادیویی بیرجند و نهبندان به کار خود ادامه دادم.گرچه از شغل خود راضی بودم؛ اما روح هنرجوی من نمی توانست وجودم را خشنود نگه دارد تا اینکه پس از تفکیک استان خراسان و تاسیس استان خراسان جنوبی، توانستم گروه کوچکی از هنرمندان مستعد شهر بیرجند را شناسایی کنم و رادیو محلی خراسان جنوبی را در سال 1384 با همکاری آنان راه اندازی کنم که به سرعت پله های ترقی را طی نمود و در سال 1386 به شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ارتقاء یافت و اکنون بیش از 10 سال پرافتخار از عمر این رادیو می گذرد.

اینجانب پس از تاسیس استان خراسان جنوبی در مشاغلی همچون مدیر فرستنده های رادیویی، سرپرست پخش سیما، سرپرست معاونت صدا، مدیر تولید صدا افتخار خدمت رسانی به مردم با فرهنگ جنوب خراسان را داشتم و از طرفی تهیه کننده و مدیر تولید بسیاری از برنامه های رادیویی بودم که در جشنواره های ملی و بین المللی حائز رتبه های ارزنده ای شدند؛ از جمله برنامه های بارکوچ، بقبند، دهکده تنهایی و زندگی بدون مرز و... .

ضمناً در طول فعالیت های هنری خود در رادیو خراسان جنوبی افتخار شاگردی بسیاری از اساتید بزرگ رادیو را داشتم از جمله احمد سروری، فرهنگ جولایی، پریچهر بهروان، احمد شیشه گران، استاد فرضی، محمود آیت، سرور پاکنشان، وحید رستگاری، زهرا صفائیان ، مریم جلالی، شهلا دباغی، امید انصاری و... که وجودشان در رادیو مایه مباهات و افتخار است.