سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

حمایت و راه اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دانشگاه بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت و راه اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دانشگاه بیرجند

حمایت و راه اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار دانشگاه بیرجند قرار گرفت.

حمایت از تأسیس و راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان دانشگاهی در دستور کار دانشگاه بیرجند قرار گرفت.

بهدانی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند در نشست خبری با اعلام این خبر گفت: دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه بیرجند در ردیف ۱۰۰ نفر سرآمدان علمی کشور هستند.

بهدانی افزود: دانشگاه بیرجند به عنوان دانشگاه مادر و قطب علمی شمال شرق کشور است که هیچگاه به دیگر دانشگاه‌های خراسان جنوبی به چشم رقیب نگاه نکرده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بیرجند با بیان اینکه دانشگاه بیرجند بیشترین عضو هیئت علمی و بیشترین تعداد دانشجو را در خراسان جنوبی دارد؛ افزود: بیشترین و گسترده ترین امکانات آموزشی، پژوهشی و رفاهی وجه تمایز دانشگاه بیرجند با دیگر دانشگاه‌ها است.

بهدانی گفت: دانشگاه بیرجند در بخش تولیدات علمی در ردیف 20 دانشگاه برتر کشورقرار دارد و در ردیف دانشگاه‌های برتر برای انعقاد قراردادهای پژوهشی با دستگاه‌های اجرایی است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه افزود: دانشگاه بیرجند حمایت از آزمایشگاه‌های مرکزی، توسعه و تجهیز، بازنگری برنامه‌های درسی، شیوه‌های آموزشی، حمایت از تأسیس و راه اندازی شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی، همکاری با دیگر مراکز پژوهشی در خارج، ساماندهی بودجه، بخش پژوهش و هدفمند کردن آن را در دستور کار خود قرار داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی