سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

حمایت صدا و سیما از مستند سازان اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت صدا و سیما از مستند سازان اربعین

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان جنوبی ،مدیرکل صدا و سیمای مرکز در دومین کمیته اطلاع رسانی و مستند سازی اربعین با بیان اینکه  صدا و سیما از هنرمندان و مستند سازان استان که قصد ساخت مستند در مسیر پیاده اربعین را دارند حمایت می کند گفت: این امر در صورتی محقق می شود که مستند ها دارای  طرح و برنامه های مشخص باشد.

آینه دار همچنین گفت : اگر مستند ها بر اساس اصول مستند سازی روز باشد آمادگی برای پخش  آنها از شبکه خاوران و رایزنی برای پخش آنها در شبکه های سراسری را داریم.

وی در ادامه گفت: سال گذشته در حوزه صدا 2 هزار 469 دقیقه برنامه در 12 عنوان ،در حوزه سیما 5 هزار 961 دقیقه برنامه در قالب گزارش ، ارتباط های زنده و مستند،در حوزه خبر 12 گزارش توسط خبرنگاران در عراق و 37 گزارش خبری از نجف ،کربلا و کاظمین و در حوزه فضای مجازی هم بیش از 10 عنوان محصول مختلف با موضوع اربعین تولید و پخش شد.

دبیر ستاد اربعین استان گفت :  از آنجایی که جبهه جنگ سخت دشمن تا کنون نتوانسته بر محورهای این حرکت عظیم خدشه ای وارد کند به دنبال این است تا  با نفوظ  در بین مردم و با جنگ نرم اقدام به تخریب محور های این اقدام عظیم کند که باید در این خصوص هوشیار باشیم و از فرصت محرم و اربعین برای تبین اندیشه های ناب حسینی بهره ببریم.

دبیری با اینکه صدا و سیما در ارزیابی های انجام شده در عرصه های مختلف خوش درخشیده انشاالله در این عرصه هم با تولید برنامه پر محتوا بتواند موثر واقع شود.

وی در ادامه افزود: تاکنون 13 هزار 364 نفر زائران پاکستانی و افغانستانی که قصد شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسنی را دارند وارد استان شدند که انعکاس حضور آنها ابعاد بین المللی این مراسم بزرگ را نشان می دهد.

مدیرحج و زیارت استان هم با بیان اینکه تاکنون هزار 250 نفر در قالب 670 گروه برای پیاده روی اربعین در سامانه سماح ثبت نام کرده اند گفت:: مشتاقان حسینی می توانند برای ثبت نام به 35 دفتر و شرکت زیارتی ثابت و 6 دفتر موقت برای ثبت نام مراجعه کنند.

نوفرستی هزینه ثبت نام در مراسم پیاده روی اربعین را 22 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ برای حق بیمه و خدمات درمانی بصورت اینترنتی پرداخت می شود.

وی  گفت: تاکنون مرز چذابه برای عزیمت زائران خراسان جنوبی تعیین شده است و تلاش می کنیم با پیگیری ، مرز مهران نیز به عنوان مبادی ورودی و خروجی زائران استان اضافه شود.
مدیرحج و زیارت استان با بیان اینکه پارسال از خراسان جنوبی 16 هزار نفر در پیاده روی اربعین شرکت کردند، پیش بینی کرد : این تعداد با توجه به حذف روادید افزایش یابد.

رئیس کمیته مشارکتهای مردمی ستاد اربعین استان هم  در نشست کمیته اطلاع رسانی و مستندسازی اربعین حسینی گفت: سایت خراسان جنوبی در کاظمین با همکاری مردم، آماده استقبال از 18 هزار زائر اربعین حسینی است.

جوینده  گفت :در این سایت تمامی امکانات از جمله توزیع غذای گرم و آب بهداشتی، بالش و پتو و خدمات کفاشی، خیاطی، شستشوی و اتوی لباس و تعمیر تلفن همراه با همکاری و کمکهای مردم به زائران ارائه می شود.

وی  افزود: امسال همچنین ۱۳۰ راننده تریلی و کامیون از خراسان جنوبی، ماشین های خود را برای جابجایی وسیله های موکب، رایگان در اختیار ستاد اربعین قرار دادند و حتی هزینه گازوئیل، پول عوارض و هزینه خروج از مرز را نیز خودشان تعهد کرده اند که نشان از ارادت خاص مردم این استان به ائمه اطهار علیهم السلام دارد.

در پایان این نشست، از دست اندرکاران صدا و سیما که سال گذشته در پوشش اخبار و برنامه های مربوط به اربعین تلاش کردند، قدردانی شد.