سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

حمایت جدی از طرح های فناورانه شرکتهای دانش بنیان - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت جدی از طرح های فناورانه شرکتهای دانش بنیان

از طرح های فناورانه شرکتهای دانش بنیان حمایت جدی خواهد شد .

خدمتگزار ، استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار اعضای شرکت های دانش بنیان استان گفت : حمایت ویژه از این شرکتها یکی از برنامه های اصلی دولت در زمینه توسعه صادرات غیر نفتی است و خوشبختانه شرکت های دانش بنیان در استان توانسته اند با بهره گیری از فناوری های روز دنیا محصولاتی جدید و قابل رقابت با نمونه های مشابه خارجی تولید کنند .

خدمتگزار مدیران دستگاه های اجرایی را مکلف کرد در تامین محصولات و خدمات مورد نیاز خود،تولیدات شرکتهای دانش بنیان استان را خریداری کنند تا زمینه درآمد زایی و اشتغال آفرینی در این حوزه فراهم شود.

دوستی ، رئیس پارک علم و فناوری نیز با اشاره به فعالیت 200 شرکت دانش بنیان در استان گفت:این شرکتها در حوزه های فناوری اطلاعات،فرآوری گیاهان دارویی،الکترونیک و مدیریت بهینه مصرف آب،موفق عمل کرده اند.

دوستی بازاریابی و فروش محصول را از مشکلات عمده این شرکتها دانست و افزود:طبق قانون،شرکتهای دانش بنیان در اولویت ارایه خدمات به دستگاههای دولتی قرار دارند چرا که این شرکتها،محصولاتشان را به مرحله ثبت اختراع رسانده اند و مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارند.

در این دیدار مدیران عامل شرکت های دانش بنیان،ارایه تسهیلات کم بهره بانکی ، تجاری سازی و بازاریابی محصول و تقویت شرکت های حوزه فناوری اطلاعات را از مهمترین خواسته های خود عنوان کردند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی