رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۴ شهریور ۱۳۹۸

حمایت از سرمایه گذار بومی اولویت نخست دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

حمایت از سرمایه گذار بومی اولویت نخست دولت

حمایت از سرمایه گذار بومی اولویت اول دولت است.

سید علی اکبر پرویزی، استاندار خراسان جنوبی در سفر به قاین در شورای اداری این شهرستان شرکت کرد و گفت: گره بیکاری و اشتغال جز با حمایت و تشویق سرمایه گذاران امکان ندارد و باید پایه های اعتماد سرمایه گذاری در استان را تقویت کنیم.

سید علی اکبر پرویزی با اشاره به ظرفیت های معدنی، کشاورزی، صنایع دستی و منابع طبیعی در خراسان جنوبی افزود: وجود معافیت های مالیاتی و صادرات بیش از 750 میلیون دلار کالا در 9 ماه گذشته خبر از ظرفیت های خوب سرمایه گذاری در استان دارد که باید بیشتر به سرمایه گذاران معرفی شود.

استاندار اولویت را با طرح های نیمه تمام دانست و به وضعیت ساخت کارخانه فولاد قاین هم اشاره کرد و گفت: در صورت عمل نکردن سرمایه گذار به تعهدات خود این طرح از وی خلع ید می شود.

پرویزی همچنین با حضور در همایش شوراهای اسلامی و دهیاران از اختصاص 900 میلیون ریال سهم بیمه مسئولیت دهیاران و 15 میلیارد ریال برای آبرسانی سیار روستایی و انعقاد قرارداد با دهیاری ها برای اجرای طرحهای کوچک عمرانی در استان خبر داد.

ادای احترام به شهدای گمنام و بازدید از مجموعه گردشگری بوذرجمهر قاینی هم از دیگر برنامه های استاندار در سفر به شهرستان قاین بود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی