سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

حمایت از تولید ملی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

حمایت از تولید ملی

مردم یک جامعه زمانی که به کالا یا خدمتی نیاز داشته باشند در قبال آن پول پرداخت می کنند. عرضه کنندگان کالا و خدمت نیز با پول هایی که دریافت می کنند، کسب و کار خود را گسترش می دهند و اوضاع اقتصادی و اجتماعی خود را بهبود می بخشند.

با پیشرفت محیط کسب و کار عملا ثروت ملی افزایش می یابد و قدرت خرید مردم نیز بالا می رود . این چرخه هر مقدار که گسترش یابد و تکرار شود؛ به آبادانی و پیشرفت کشور خواهد انجامید . اما اگر پول و سرمایه مردم به عنوان کلیدی ترین عنصر چرخه اقتصادی در راه درست خرج نشود و به جیب دیگران برود، این چرخه از کار خواهد افتاد که نتیجه آن چیزی جز ویرانی چرخه اقتصادی ایران نخواهد بود.

رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت تقویت تولید داخلی تاکید کردند که نمونه آن بیاناتی است که درآغاز سال 1391 در حرم مطهر رضوی ایراد نمودند. در بخشی از این بیانات چنین آمده است : « شعار امسال را قرار دادیم «تولید ملی»؛ «حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» ، یعنی شما وقتی کالای داخلی را مصرف می کنید، به کارگر ایرانی دارید کمک می کنید، اشتغال ایجاد می کنید، به سرمایه‌ی ایرانی هم دارید کمک می کنید، رشد و نمو ایجاد می کنید. این فرهنگ غلطی است - که متأسفانه در بخشهایی از ما حاکم است - که مصنوعات خارجی را مصرف کنیم؛ این به ضرر دنیای ماست، به ضرر پیشرفت ماست، به ضرر آینده‌ی ماست. همه مسئولیت دارند؛ دولت هم مسئولیت دارد، باید از تولید ملی حمایت کند، تولید ملی را تقویت کند.... شما باید کالای ایرانی بخواهید. این افتخار نیست؛ این تفاخر غلطی است که ما مارکهای خارجی را در پوشاکمان، در وسائل منزلمان، در مبلمانمان، در امور روزمره‌مان، در خوراکی هامان ترجیح بدهیم به مارک های داخلی؛ در حالیکه تولید داخلی در خیلی از موارد بسیار بهتر است. من شنیدم پوشاک داخلی را که در بعضی از شهرستان ها تولید می شود، می برند مارک خارجی می زنند، برمی گردانند! اگر همین جا بفروشند، ممکن است خریدار ایرانی رغبت نکند؛ اما چون مارک فرانسوی دارد، خریدار ایرانی همان لباس را، همان کت و شلوار را، همان دوخت را انتخاب می کند؛ این غلط است. تولید داخلی مهم است. ببینید کارگر ایرانی چه تولید کرده است، سرمایه‌دار ایرانی چه سرمایه‌گذاری کرده است. در زمینه‌ی مصرف، عمده‌ی کار دست مردم است؛ که این بخشی از اصلاح الگوی مصرف است که من دو سال قبل اینجا به ملت ایران عرض کردم و بخشی از جهاد اقتصادی است که سال گذشته عرض کردم. تولید ملی مهم است؛ این را باید هدف قرار بدهند » .

منبع : پايگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی)

Loading the player...
جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
از یک چیز کوچک شروع می شود ، از اراده شخصی من و... پوریا ۱۳۹۴/۰۶/۲۱ ۱۰:۰۵

پوریا
از یک چیز کوچک شروع می شود ، از اراده شخصی من و شما ........ واقعا اگه در بحث حمایت از تولیدات ایرانی به این توصیه عمل کنیم بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۱ ۱۰:۰۵