رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

حماسه نهم دی، برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

حماسه نهم دی، برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب

حماسه نهم دی، تاسیس نهضت سواد آموزی حرکتی مثبت برای افزایش سطح سواد جامعه، آزاد سازی حلب از دست تروریست های تکفیری و ارائه آمارهای دقیق و اصولی اقتصادی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستانها بود.

حماسه نهم دی، تاسیس نهضت سواد آموزی حرکتی مثبت برای افزایش سطح سواد جامعه، آزاد سازی حلب از دست تروریست های تکفیری و ارائه آمارهای دقیق و اصولی اقتصادی از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه شهرستانها بود.

حجت الاسلام اصفهانی امام جمعه قاین با اشاره به اینکه تاسیس نهضت سواد آموزی حرکتی مثبت برای افزایش سطح سواد جامعه بود گفت: اکنون نیز افراد باسواد باید برای علم آموزی به آن درصد کمی از جامعه که از نعمت خواندن و نوشتن بی بهره اند کمک کنند.

حجت الاسلام مهاجریان مقدم امام جمعه طبس، به آزاد سازی حلب از دست تروریست های تکفیری اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همین مقاومت و همدلی و هماهنگی، شهر موصل در عراق نیز آزاد و داعش به صورت کامل در منطقه نابود شود.

حجت الاسلام خزایی امام جمعه نهبندان، با اشاره به سفر وزیر صنعت معدن تجارت به این شهرستان و بازدید از معادن این منطقه از مسئولان خواست بازدید وزیر از چند روستای حاشیه این معادن را نیز در دستور کار قرار دهند

حجت الاسلام حسینی امام جمعه موقت اسدیه، با بیان اینکه ارائه آمارهای اقتصادی باید دقیق و اصولی باشد گفت: افزایش رشد اقتصادی باید با در نظر گرفتن ایجاد اشتغال و قدرت خرید مردم سنجیده شود.

حجت الاسلام بابایی امام جمعه فردوس گزارش ثبت احوال را مبنی بر منفی بودن ولاد‌‌‌ت‌ها در هشت ماهه امسال نگران کننده دانست و گفت: اگر روند کنترل جمعیت منفی باشد در چند سال آینده یکی از کشورهای پیر جهان خواهیم بود .

حجت الاسلام شمس الدین امام جمعه بشرویه با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری برای تشکیل قرارگاه های فرهنگی گفت: امروز آسیب های اجتماعی در جامعه پررنگ تر شده است لذا باید برای تقویت قرارگاه های فرهنگی تلاش کنیم.

حجت الاسلام یوسف پور امام جمعه موقت سرایان گفت: مردم انقلابی ایران با حماسه آفرینی در نهم دی ماه 88 به دشمنان و بدخواهان انقلاب نشان دادند نسبت به ارزشها و آرمانهای انقلاب بی تفاوت نیستند و از دستاوردهای نظام دفاع خواهند کرد .

حجت الاسلام مرتضائی نیا امام جمعه حاجی آباد، با اشاره به فتنه سال 88 گفت: بصریت همان شناخت زمان و تمییز دوست از دشمن است که مردم فهیم ایران با حرکت انقلابی خود در دی ماه 88 سیلی محکمی به دهان بدخواهان اسلام زدند.

حجت الاسلام سنجری امام جمعه سربیشه به سوم دی روز ثبت احوال، اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی این مجموعه ثبت وقایع حیاتی است و به روز بودن یکی از نقاط قوت این سازمان است.

حجت الاسلام بیابانگرد امام جمعه موقت خوسف، حماسه نهم دی را برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب دانست و گفت: در این روز دشمنان داخلی و خارجی یک بار دیگر ناکام ماندند .

حجت الاسلام نوری امام جمعه شوسف به آزاد سازی حلب اشاره کرد و گفت: آزادی حلب کارآمدی محور مقاومت و ناکارآمدی داعش و حامیانش را به جهانیان ثابت کرد.

حجت الاسلام فلسفی امام جمعه مود،با تبریک یازدهم دی سالروز ولادت حضرت عیسی (ع) و آغاز سال نو میلادی گفت: هدف همه پیامبران مبارزه با ظلم و ستم بوده است ولی دولتهای غربی به آدم کشی می پردازند و نام مسیح را یدک می کشند.

حجت‌الاسلام شطی امام جمعه نیمبلوک با اشاره به حماسه نهم دی ماه گفت: تاریخ جمهوری اسلامی بارها شاهد حماسه آفرینی مردم غیور ایران بوده است و نهم دی ماه نیز صحنه دیگری از این حماسه آفرینی بود .

حجت الاسلام خزاعی امام جمعه قهستان با قدردانی از گازکشی به شهرستان درمیان و بخش قهستان گفت: خشکسالی ها سبب مهاجرت به شهرها شده که میتوان با تاسیس شهرک صنعتی بخشی از مشکلات مردم منطقه را حل کرد.

حجت الاسلام فرح بخش امام جمعه آرین شهر به هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام راحل اشاره کرد و گفت: با همت و تلاش این نهاد در روستاها هم شاهد حرکت رو به جلوی علم آموزی هستیم.

حجت الاسلام استاد امام جمعه ارسک با اشاره به مشکلات معیشتی مردم از دولت مردان خواست در مدت باقی مانده از عمر دولت یازدهم برای حل مشکلات مردم برنامه ریزی و راه کارهای عملی ارائه دهند.

حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن، به پنجم دی ماه سالروز تاسیس حفاظت هواپیمایی اشاره کرد و گفت: امنیت هواپیمایی در 5 دی ماه 63 به سپاه محول شد که ماموریت خود را تاکنون با موفقیت انجام دادند.

حجت الاسلام راستگو امام جمعه درح، با اشاره به مسافت زیاد روستاهای بخش درح تا مرکز شهرستان و برخی مشکلات مردم از مسئولان خواست نمایندگی ثبت احوال را در بخش درح راه اندازی کنند.

حجت الاسلام شهریاری امام جمعه موقت اسلامیه، با اشاره به پیام رهبری در اجلاس کشورهای اسلامی گفت: شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی دو لبه یک قیچی اند و هر دو به دنبال ریشه کنی اسلام هستند.

حجت الاسلام عرب امام جمعه آیسک با تاکید بر اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به بصیرت احساس می شود گفت: مشکل کشور ما خواص بی بصیرتی هستند که دچار خطا شده و به نظام ضربه میزند.

حجت الاسلام مدنی امام جمعه خضری دشت بیاض، حماسه نهم دی را اتمام حجت با دشمنان خارجی و داخلی نظام جمهوری اسلامی دانست و گفت: مردم ایران اسلامی با راهپیمایی گسترده در این روز ولایت مداری خود را اثبات کردند.

حجت الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک گفت: رفع مشکلات مردم و رسیدگی به مسائل داخلی از جمله حقوق های نجومی مهم ترین وظیفه مسئولان در شرایط فعلی است.

حجت الاسلام مظاهری امام جمعه عشق آباد با گرامی داشت 2 دی ماه سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی (ره) گفت: "علم و دانش آموزی" از دیدگاه اسلام ابزار اقتدار است و جامعه ای توان مقابله با ترفندهای دشمنان را دارد که از علم و دانش بهره مند باشد.

حجت الاسلام کفشی امام جمعه سه قلعه با اشاره به نامناسب بودن جاده های ارتباطی شهر سه قلعه بخصوص جاده سه قلعه -آیسک و سه قلعه -چاه طالب خواستار نگاه ویژه اداره مربوطه به این مسئله شد .

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی