رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

حماسه حسینی - نمایش محتوای صدا

 

 

حماسه حسینی

Loading the player...
حماسه حسینی

اباعبدالله الحسین (ع)، با گفتن «هیهات منا الذله» به همه نسل ها و عصرها و به همه زمانها و زمینها، پیام داد که هان، ای فرزندان آدم و ای حق طلبان و عدالت خواهان جهان به پاخیزید و در برابر حکومتهای شیطانی و زورگویان و ستمگران سر تسلیم فرود نیاورید ... .

همزمان با فرارسیدن سالروز تاسوعا و عاشورای حسینی، شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه ای با عنوان «حماسه حسینی» را به صورت زنده تولید و پخش خواهد کرد.

هدف از تولید این ویژه برنامه  «زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع) در اذهان عمومی، ترویج فرهنگ عاشورایی در جامعه و پوشش مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در سطح استان» است.

برنامه توسط دو نفر گوینده آقا و خانم  اجرا می شود و شامل آیتم های مختلفی بدین شرح است:

- کارشناسس: در هر برنامه بخش های کوتاه کارشناسی از علمای استان وجود دارد که در خصوص موضوعات محوری برنامه بحث و گفتگو خواهند کرد.

- گزارش: گزارشگران برنامه در جمع عزاداران شهر بیرجند حضور دارند و به انعکاس مراسم عزاداری مردم در تاسوعا و عاشورای حسینی می پردازند. همچنین جهت اطلاع رسانی و انعکاس مراسم عزاداری شهرستانها با خبرنگاران شهرستانها ارتباط برقرار خواهد شد.

- شعرخوانی: از اشعار شعرای عاشورایی استان در فواصل برنامه استفاده می شود. این اشعار از قبل ضبط شده و با افکت و موسیقی مرتبط همراه است.

- ارتباط با گزارشگران استان های دیگر: با گزارشگران استان های دیگر به ویژه اماکن مذهبی مانند شیراز، مشهد و قم ارتباط تلفنی برقرار می شود.

- واکس پاپ: در فواصل برنامه از صدای مردم در مورد عاشورا و درس های آن و عشق و ارادت به ساحت مقدس امام حسین (ع) به صورت واکس پاپ استفاده می شود.

- بسته صوتی: بسته های صوتی همراه با موسیقی و افکت و کلام بزرگان از جمله امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب در برنامه وجود دارد.

- در فواصل برنامه از موسیقی محرم و نوحه خوانی و ... استفاده و به منظور تعامل بیشتر با مخاطبان از تلفن ها و پیامک های آنان بهره گیری خواهد شد.

ویژه برنامه «حماسه حسینی» به تعداد 2 برنامه 120 دقیقه ای در ساعت 9 صبح روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (20و 21 مهرماه) از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی ویژه برنامه «حماسه حسینی» را «تکتم اعتبار» برعهده دارد.

سایر عوامل تولید این ویژه برنامه عبارتند از :

گویندگان: الهام خزائلی، الهام نیک بین

گزارشگر: سید مهدی ابراهیمی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

صدابردار: نبی الله نبی پور، محمد حسین برهانی