سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

حلوای سنتی خراشاد - نمایش محتوای نوروز

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

حلوای سنتی خراشاد

حلوای سنتی خراشاد


Loading the player...

 

خراسان جنوبی هم چون باقی نقاط ایران دارای خصوصیات فرهنگی خاصی است که از گذشته در مراسم گوناگون به صورت گروهی یا انفرادی اجرا می شده است. از جمله این موارد می توان به آداب و رسوم خاص این منطقه در زمینه غذاهای محلی و چگونگی تهیه آن ها اشاره کرد.

اغلب غذاها در این خطه از مواد در دسترس و متناسب با شرایط آب و هوایی تهیه می شده و امروزه با توجه به پیشرفت و تغییراتی که در نحوه زندگی مردم به وجود آمده است کمتر به آداب و رسوم و همچنین چگونگی تهیه غذاهای سنتی و خواص این غذاها که به طور معمول از مواد موجود در طبیعت تهیه می شده است، توجه می شود به طوری که بعضی از غذاهای محلی با گذشت زمان فراموش شده است و نسل جوان درباره آن ها اطلاعاتی ندارد. همه این موارد در حالی است که غذاهای محلی گذشتگان این منطقه به اذعان بسیاری از مردم و افرادی که در این زمینه دستی دارند سرشار از خواص و مواد مورد نیاز بدن است.

استفاده روزافزون مردم از شکرهای مصنوعی و کم تحرکی آنها موجبات بیماریهای بسیاری را فراهم آورده است که در نسل های گذشته بسیار به ندرت دیده می شدند و تمام اینها در حالی است که به گواه تمامی کسانی که حتی برای یک بار طعم غذاهای قدیمی را چشیده باشند، طعم هیچ یک از خوراک های امروزی به پای آنها نمی رسد. اگر تا به حال طعم حلوای خراشاد را نچشیده اید، بشتابید که فردا دیر است!!

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.