جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

حضور 260 طلبه و روحانی خراسان جنوبی در مناطق سیل زده لرستان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حضور 260 طلبه و روحانی خراسان جنوبی در مناطق سیل زده لرستان

دانلود

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی گفت: این افراد در قالب قرارگاه خدمت رسانی شهید حجت الاسلام  تقی پور فعالیت خود را از 11 اردیبهشت ماه آغاز کرده اند و تا پایان هفته در شهرستان‌هاي معمولان، پل دختر و روستاهاي اطراف آن حضور خواهند داشت.

حجت الاسلام نصیرایی با بیان اینکه طلاب و روحانيون حوزه علمیه استان با کمک استان قدس رضوی به این اردوی جهادی اعزام شده اند، گفت: این افراد از مدارس علمیه امام محمد باقر خضری دشت بیاض، امیرالمومنین عليه السلام، امام حسن مجتبی عليه السلام و رضويه بيرجند، مرحوم داوري سربيشه، ثامن الائمه عليه السلام حاجي‌آباد و جعفريه قاين در این منطقه حضور یافته اند.

وی افزود: با توجه به اینکه حدود 90 درصد از انجیر کشور در منطقه پل دختر تولید می شود جهادگران خراسان جنوبی به همراه ابزارآلات کشاورزی با هدف کاهش خسارات در حال لایروبی از مزارع و باغات این منطقه هستند تا کشاورزی به عنوان منبع درآمد اصلی مردم، حفظ و تقويت شود.

مدیر دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در خراسان جنوبی افزود: از ابتدای وقوع سیل در استان لرستان علاوه بر حضور طلاب و روحانيون خراسان رضوي در مناطق سيل‌زده، 350 نفر از طلاب و روحانيون استان خراسان جنوبی نیز به این مناطق اعزام شده اند.