سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

حضور خارجی ها در طبس برای سرمایه گذاری در واحد فروسیلیس آلومینیم - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

حضور خارجی ها در طبس برای سرمایه گذاری در واحد فروسیلیس آلومینیم

حضور خارجی ها در طبس برای سرمایه گذاری در واحد فروسیلیس آلومینیم


سرمایه گذاران آلمانی و قزاقستانی امروز برای بررسی راه اندازی واحد تولیدی فروسیلیس آلومینیوم در طبس، وارد این شهر شدند

سرمایه گذاران آلمانی و قزاقستانی امروز برای بررسی راه اندازی واحد تولیدی فروسیلیس آلومینیوم در طبس، وارد این شهر شدند.

جعفری نایب رییس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در نشست این مرکز که با حضور این سرمایه گذاران در طبس برگزار شد، یکی از مواد اولیه ی فروسیلیس را زغال سنگ دانست و گفت: شهرستان طبس با داشتن بیشترین معادن زغال سنگ کشور، ظرفیت مناسبی برای راه اندازی این واحد را دارد.

نماینده ی هیئت قزاقستان نیز گفت: محصولی که در این واحد تولید می شود جایگزین فروسیلیس معمولی درجهان می شود که در صورت راندازی در ایران علاوه بر تامین نیاز داخل، به کشورهایی نظیر کره، چین، کانادا، ایتالیا و روسیه صادر می شود.

پروفسورعبدالرسول ژرمانف، تقاضا برای فروسیلیس آلومینیوم را در جهان زیاد دانست و افزود: کارخانه تولید فروسیلیس آلومینیوم هم اکنون در قرقیزستان راه اندازی و در قزاقستان هم در حال احداث است.

نماینده ی کشور آلمان نیز با بیان اینکه راه اندازی این واحد در کشورهای ایسلند و برزیل هم پیگیری کردیم گفت: این دو کشور ظرفیت مناسبی برای راه اندازی واحد فروسیلیس آلومینیوم را نداشتند و پس از بررسی، ایران را به دلیل آن که برای تولید این محصول تمام مواد خام اولیه را داراست، بهترین گزینه دیدیم.

پروفسور هاین میزان مصرف  سالانه زغال سنگ را در این طرح حدود 200 هزارتن دانست و گفت:برق مصرفی نیز از 50 تا 60 مگاوات " است که با ایجاد نیروگاهی درکنار این کارخانه تامین می شود و باتوجه به اینکه سیستم مداربسته و سیکل بسته ای دارد، مصرف آب ناچیزی، خواهد داشت.

وی حجم سرمایه گذاری را در صورت قطعی شدن، 155 میلیون دلار دانست و گفت: درصورت راه اندازی این واحد با ظرفیت 50 هزار تن  و مراکز جانبی آن، برای 600نفر شغل ایجاد می شود.

طلایی مقدم فرماندار طبس هم از فراهم بودن  زیرساختهای لازم شامل برق، آب، گاز و زمین برای اجرای این طرح خبر داد و گفت: ذخایر معدنی طبس به حد کافی جوابگوی نیاز این سرمایه گذاری است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

,  ,  ,

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.