جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

حس شیرین بندگی ( ویژه برنامه افطار ماه رمضان ) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

حس شیرین بندگی ( ویژه برنامه افطار ماه رمضان )

 

" حس شیرین بندگی " مهمان لحظات عرفانی افطار هم استانی هاست که همه روزه از ساعت 19:00 به صورت زنده از شبکه استانی خراسان جنوبی پخش می شود .

رویکرد اصلی برنامه " ارتباط انسان با خود ، ارتباط انسان با خدا و ارتباط انسان با دیگران " است که در لایه های پنهان و آشکار تمامی بخش های مختلف برنامه به آنها پرداخته خواهد شد . در راستای رویکرد کلی فوق الذکر ، چهار محور کلی "‌ رمضان بهار دل ها ‌، ‌کمک به دیگران و دیگر خواهی ،‌ توبه و رحمانیت خداوند نسبت به انسانها و حفظ دستاورد های ماه مبارک رمضان" نیز تعریف می شود . موضوعات روزانه بر اساس ادعیه ایام ماه مبارک رمضان انتخاب شده و زیرمجموعه 4 محور کلی قرار می گیرند .

 

مدت زمان برنامه 70 دقیقه و دارای دو بخش زنده و ضبطی است . بخش زنده برنامه شامل پلاتوی مجری و گفتگوی مجری و مهمان است و در لابلای بخش زنده آیتم های ضبطی پخش خواهد شد . آیتم های برنامه به شرح ذیل می باشند :

- گفتگو با خدا: این آیتم گفتگویی ساده و صمیمی با خداست که به صورت زنده اجرا می شود .

- گزارش مساجد و معرفی چهره های قرآنی: در این آیتم به معرفی فعالیت مساجد در ماه مبارک رمضان و محافل قرآنی خانگی اختصاص خواهد داشت . همچنین به صورت مستندگونه به معرفی چهره های شاخص قرانی ( حافظان و مدرسین قرآنی و ... ) که از تمامی استان انتخاب می شوند ، پرداخته خواهد شد .

- گزارش موضوعی : کـه به صورت نظر خواهـی از مخـاطب در خصـوص موضـوع برنامـه است و به شکلـی صمیمی تهیه می شود .

- حرفهای من: در این آیتم هر شیء ( مانند قلم ، صندلی ، میز ، دست ، پا  ، چشم و ... ) قصه خود را برای مردم روایت می کند . در این آیتم مضامینی همچون حسد ، کبر ، بخل ، هوس ، حرص ، مال حلال ،‌ دیگر خواهی ، دنیا ، آخرت ، خشم و غضب خدا ، مهر و محبت بی انتهای خدا ، امید ، استقامت ، صبر در برابر مشکلات ، توکل ، توسل و ... مطرح خواهد شد .

- من و خدا : " ‌امید "‌ واژه ای مهم برای مضمون این آیتم می باشد . افرادی خاص که با عمل کردن به این واژه در زندگی به موفقیت رسیده اند و افرادی که بی توجه به این واژه برای خود و خانواده خود مشکل ساز شده اند . افراد معلول موفق ، بیماران سرطانی ، افراد بی بضاعتی که با امید زندگی می کنند ، کودکان یتیم ، افرادی که از مسیر خود و خدا خارج شده اند و از راه خلاف به زندان رسیده اند و مقایسه آنها با افرادی که از هیچ شروع کردند و با کارآفرینی و امید به زندگی فقیرانه خود ، سرو سامان داده اند و ... . این آیتم گزارشی است کوتاه از این افراد .

- گزارش ویژه : در این آیتم از مشاغل سخت که با زبان روزه مشغول خدمت به مردم هستند ( مانند پلیس ، ‌پرستاران ، ‌پزشکان ، کارگران شهرداری و ... ) گزارش تهیه می شود .

- کارشناسی : در این آیتم کارشناس بر اساس موضوع کلی برنامه و موضوع خاص هر روز صحبت خواهد کرد .

- معرفی مهمان: معرفی مهمان برنامه در قالب مستند کوتاه  2 دقیقه ای .

- در هر برنامه ، مسابقه پیامکی اجرا می شود  . جهت آشنایی مخاطب با فضای کلی برنامه ، در ابتدای هر برنامه ، یک باکس که شامل بخش کوچکی از آیتم های برنامه است ، پخش می گردد

جهت ارتباط هر چه بیشتر با مخاطبین ، از تصاویر ارسالی مخاطبان با موضوع آداب و رسوم ، جلسات و محافل قرانی و .... ماه مبارک رمضان که از طریق ایمیل به برنامه ارسال شده ، استفاده خواهد شد .

 

عوامل برنامه :

تهیه کننده : علیرضا کوچی

کارگردان هنری : امین کاشرفی

مجری : سیده سارا موسوی

نویسنده : امین کاشرفی ، محمد حسین صفری

گزارشگر : علی جویا ، محمدرضا نخعی پور ، محمد زرین پناه

تصویربرداران پرتابل :احمد نیک فرجام، محمد مهربان

صدابردار پرتابل : حسین روئین

نریتور : علی جویا ، امین کاشرفی

تدوینگر : علیرضا سعادتمند