سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رضایی : دولتمردان به استان فرهنگی خراسان جنوبی توجه ویژه کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رضایی : دولتمردان به استان فرهنگی خراسان جنوبی توجه ویژه کنند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: امروز مردم خراسان جنوبی خواستار توجه ویژه دولتمردان به این استان فرهنگی هستند .

حجت‌الاسلام و المسلمین علی رضایی بیرجندی دقایقی پیش در ورزشگاه آزادی بیرجند اظهار داشت: در آغاز ماه ربیع‌ ماه شادی اولیای الهی، ماه هجرت پیامبر (ص)، ماه میلاد پیامبر، ماه میلاد امام صادق زیارت رئیس جمهور اسلامی ایران حضرت حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر روحانی  نصیب ما شده است.

وی افزود: دولت یازدهم، سفر یازدهم و در آستانه یازدهمین سالگرد استان شدنمان خدا را شاکر هستیم که زیارت این شخصیت بزرگوار نصیبمان شده و این امر را به فال نیک می‌گیریم.

امام جمعه بیرجند گفت: مفتخر هستیم که امروز میزبان شخصیتی هستیم که یار عظیم‌الشأن امام راحل و از بنیان‌‌گذاران مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت‌الاسلام رضایی رئیس جمهور را شخصیتی با تجربه، دلسوز و محبوب مردم عنوان و بیان کرد: به دلیل ازدحام جمعیت خودروی حامل رئیس جمهور از مسیر اصلی به ورزشگاه نیامد و مسیر عوض شد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور محترم امروز مردم استان به عشق نظام و ولایت در خدمت شما هستند و این جمعیت عظیم از ساعت‌های اولیه صبح منتطر شما هستند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه استان خراسان جنوبی ادبستان علم و فرهنگ و ادب است، افزود: این استان شخصیت‌های بزرگی همچون آیت‌الله هادوی، عبدالعلی بیرجند، حکیم نزاری بزرگ، آیت الله تهامی، آیت الله آیتی، آیت الله عبادی و شخصیت‌های بزرگی چون پروفسور گنجی پدر علم جغرافیا، پروفسور معتمدنژاد پدر علم ارتباطات ایران، آیت الله واعظ طبسی تولیت عظمای آستان قدس رضوی، آیت الله فردوسی‌پور، آیت الله فاضل قاینی و شخصیت‌های دیگری در دامن فرهنگ و اندیشه خود پرورش داده است.

حجت الاسلام رضایی بیان کرد: همچنین این استان شهدای گرانقدر و سرداران برزگی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده و امروز با افتخار و با عشق به شما در خدمت شما هستند. 

وی با بیان اینکه این مردم صدقه نمی‌خواهند بلکه رئیس جمهوری هوشمند و متفکر می‌خواهند، گفت: مردم رئیس جمهوری می‌خواهند که صلاح جامعه را بداند.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: خوشبختانه رئیس جمهوری که خدا نصیب این مردم کرده هوشیار، عالم و فهیم است که دشمن را از رو برده است.

حجت الاسلام رضایی افزود: حق طبیعی مردم است در این کویر و در این فضای بزرگ که حتی از بعد امنیتی برای اینکه این مرزها و این کشور عزیز حفظ شود برای آب خوردن و آب برای کشاورزی یک فکر و اندیشه اساسی این دولت فهیم انجام دهد.

وی گفت: حداقل انتظار این است که این استان یک شاخکی از طبس به مرکز استان برای راه آهن داشته باشد و مرکز این استان که هم اکنون به سه استان زاهدان، مشهد و کرمان متصل است حداقل یک مسیر دو بانده داشته باشد چرا که ما بیشترین کشته را در این جاده‌ها داریم.

امام جمعه بیرجند افزود: این مردم کسانی که هستند که از درآمد خوبی به دلیل خشکسالی برخوردار نیستند و از این حیث در رده‌های آخر قرار دارند ولی در ایثار، انفاق و رسیدگی به مسائل اجتماعی و محرومان جلودار جامعه کلان کشورمان هستند.

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه این استان از نظر امنیت بهترین استان کشور است، بیان کرد: برادران اهل سنت و اهل شیعه واقعا برادروار سال‌های سال با عشق به اهل بیت کنار هم زندگی کرده و می‌کنند.

وی گفت: ما می‌دانیم که دولت شما در چه شرایطی وجود دارد و دشمنان هم در شرایط جهانی، هم توطئه‌ها و هم ارتجاع منطقه کاری کردند که مردم به نظام بدبین شوند و ما می‌دانیم که شما چه مشکلاتی در دولت دارید اما انتظار مردم این استان از دولتمردان این است که به این استان فرهنگی و فاخر توجه ویژه کنند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: امید است این سفر یک سفر پر خیر و برکت برای خراسان جنوبی باشد و انتطار داریم به مصلا و حوزه‌های علمیه نیز توجه شود

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران