جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

جوجه‌ریزی بیش از ۵ میلیون قطعه در مرغداری‌های خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

جوجه‌ریزی بیش از ۵ میلیون قطعه در مرغداری‌های خراسان جنوبی

بیش از ۵ میلیون قطعه در مرغداری‌های خراسان جنوبی جوجه‌ریزی شد .

محمدعلی بخشی ، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی از جوجه ریزی بیش از ۵ میلیون قطعه در ۲ ماه نخست امسال در مرغداری‌های استان  خراسان جنوبی خبر داد.

 محمدعلی بخشی اظهار داشت: در مجموع دو ماهه اول سال بیش از  5 میلیون و 200 هزار قطعه در مرغداری‌ها جوجه ریزی شده است که این تعداد جوجه ریزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 10 درصد رشد داشته است.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور دامپزشکی خراسان جنوبی تاکید کرد: تمام مراحل جوجه ریزی از زمان حمل آن از استان مبدا تا ورود به مرغداری و مدت دوره پرورش و زمان کشتار در کشتارگاه صنعتی طیور تا رسیدن به دست مصرف کننده در سیستم‌های نرم افزاری خاصی ثبت شده و تحت نظارت و بازرسی‌های مستمر کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بیش از 700 واحد مرغداری گوشتی در استان فعالیت دارند، بیان کرد: رعایت موازین بهداشتی، قرنطینه ای و اجرای دقیق برنامه‌های واکسیناسیون از مهمترین عوامل کاهش تلفات در واحدهای پرورش طیور و افزایش راندمان تولید است.

بخشی از مرغداران خواست نسبت به اخذ مجوزهای بهداشتی لازم نظیر جوجه ریزی،گواهی تخلیه و مجوز حمل بهداشتی به کشتارگاه با دامپزشکی شبکه‌های دامپزشکی همکاری کنند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی