جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

جمهوری چک آماده همکاریهای صنعتی و معدنی با خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

جمهوری چک آماده همکاریهای صنعتی و معدنی با خراسان جنوبی

جمهوری چک آماده همکاریهای صنعتی و معدنی با خراسان جنوبی است .

پتراشتپانک ، کاردار و رایزن تجاری جمهوری چک روز گذشته در دیدار با شهردار بیرجند با بیان این مطلب گفت : در بازدیدی که از نمایشگاه تخصصی توانمندی های معادن و صنایع خراسان جنوبی داشتم متوجه شدم این استان از توانمندی های زیادی برخوردار است که امیدواریم بتوانیم با برنامه هایی که در این خصوص داریم از این ظرفیت ها استفاده کنیم.

آقای پتراشتپانک افزود : قبل از اینکه به خراسان جنوبی سفر کنم انتظار این همه ظرفیت را نداشتم  ولی هم اکنون دید من عوض شده و به نوعی از توانمندی و ظرفیت هایی که این استان دارد غافلگیر شدم .

او گفت: جمهوری چک  آمادگی دارد تا علاوه بر حوزه صنعت و معدن در بخشهای آب و فاضلاب ، جاده، راه آهن  و قطار شهری نیز با خراسان جنوبی همکاری کند .

کاردار و رایزن تجاری جمهوری چک با بیان اینکه ما در کشور چک شرکتهای حمل و نقل خوبی داریم افزود: من اعتقاد دارم شرکتهای چک علاقه مند برای همکاری با ایران  در توسعه زیرساختهای شهری هستند .

آقای پتراشتپانک با بیان اینکه سفر ما به  خراسان جنوبی یک گام برای ایجاد همکاری در زمینه های مختلف است گفت: یک هیأت تجاری از جمهوری چک ، شهریور امسال به ایران خواهد آمد  که خراسان جنوبی هم باید برای استفاده از این فرصت ، یک هیأت برای مذاکره به تهران بفرستد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی