سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جمع آوری 133 میلیون تومان فطریه و کفاره در مصلی ها - نمایش محتوای خبر

 

 

جمع آوری 133 میلیون تومان فطریه و کفاره در مصلی ها

133 میلیون و 100 هزار تومان زکات فطره و کفاره در مساجد و مصلی های محل برگزاری نماز عید فطر در خراسان جنوبی جمع آوری شد

133 میلیون و 100 هزار تومان زکات فطره و کفاره در مساجد و مصلی های محل برگزاری نماز عید فطر در خراسان جنوبی جمع آوری شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان با اشاره به اینکه این رقم تنها مربوط به مساجد و مصلی های محل برگزاری اقامه نماز عید فطر است، گفت: از این رقم 76 میلیون و 300 هزار تومان فطریه و 56 میلیون و 800 هزار تومان کفاره است.
احمد رفیعی افزود: امسال برای اولین بار وجوهات مربوط به کفاره و فطریه در مصلی ها و مساجد محل برگزاری نماز عید فطر پس از اقامه نماز شمارش شد.
وی گفت: از این رقم 25 میلیون و 850 هزار تومان فطریه و 19 میلیون و 500 هزار تومان کفاره مربوط به شمارش پایگاه جمع آوری فطریه و کفارات مصلی المهدی بیرجند است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان افزود: پایگاه های جمع آوری فطریه و کفاره در سطح معابر، مراکز نیکوکاری و ادارات کمیته امداد همچنان برپا است و مردم می توانند وجوهات مورد نظر را پرداخت کنند.

وی گفت: هزار و 446 پایگاه برای جمع آوری فطریه و کفاره مردم در خراسان جنوبی برپا شده که از این تعداد  978 پایگاه در مصلی های نماز عید فطر ،مساجد، ادارات کمیته امداد، معابر اصلی شهر و روستاها، 88 پایگاه در مراکز نیکوکاری و 380 پایگاه مربوط به بهزیستی و موسسات خیریه، وجوهات زکات فطره و کفارات مردم را جمع آوری می کنند.

مبلغ زکات فطره در خراسان جنوبی برای یک نفر با محاسبه‌ سه کیلو گندم، 5 هزار و 500 تومان و کفاره‌ یک روز قضای روزه با عذر شرعی، مبلغ 2 هزار تومان است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی