جهش تولید | جمعه، ۹ آبان ۱۳۹۹

جمعیت شاغل کشور : 21 میلیون و500 هزار نفر - نمایش محتوای خبر

 

 

جمعیت شاغل کشور : 21 میلیون و500 هزار نفر

جمعیت شاغل کشور 21 میلیون و 500 هزار نفر است .

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دیشب در نشست مسئولان بخش تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت :این افراد در فعالیت های اقتصادی و بنگاه‌های مختلف مشغول به کارند.

آقای طایی افزود : به طور عمده بخشی از شاغلان کشور در بنگاه‌های خرد و کوچک فعالیت می کنند و درصد قابل توجهی از آن ها هم در بنگاه های زیر10نفر حضور دارند.

وی کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارآفرینی را فرهنگ ارزش افزایی و نوآوری دانست و گفت : کارآفرینی ، زمینه افزایش تولید و اشتغال را فراهم می‌کند.

معاون کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی  دارای بالاترین نرخ مشارکت و پایین ترین نرخ بیکاری در کشور است گفت : این استان یک درصد جمعیت شاغل کشور را داراست.

آقای طایی با اشاره به ظرفیت های خراسان جنوبی افزود:  بنگاههای گردشگری می تواند نقش موثری در توسعه اشتغال این استان داشته باشد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این خصوص کمک های مالی و فنی را برای کسانی که این بنگاهها را ایجاد کنند ارائه می دهد.

معاون کارآفرینی وزیر تعاون ، صبح امروز همچنین از کارخانه های لاستیک سازی و تولید کاشی و سرامیک خراسان جنوبی بازدید کرد و در ادامه سفرش عصر امروز نیز از کارخانه تولید خوراک دام ،طیور و آبزیان شهرستان سربیشه دیدن می کند .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی