سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

جلیلی: فرهنگ شهادت در محاسبات دشمن نمی گنجد - نمایش محتوای خبر

 

 

جلیلی: فرهنگ شهادت در محاسبات دشمن نمی گنجد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فرهنگ شهادت ملت ایران، تمام محاسبات دشمن را بر هم می زند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فرهنگ شهادت ملت ایران، تمام محاسبات دشمن را بر هم می زند.

سعید جلیلی امروز در اجلاسیه 435 شهید دانش آموز  فرهنگی این استان در حسینیه جماران بیرجند افزود: آنچه که در طول 8 سال دفاع مقدس، تمام محاسبات دشمن تا دندان مسلح را بر هم زد و اتحاد قدرتهای سیاسی و نظامی دنیا را که علیه ایران متحد شده بودند، با شکست مواجه کرد، ایمان ملت ایران به خدا و روحیه ایثار، از خودگذشتگی و شهادت آنها بود.
نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی گفت: آنچه  امروز هم پس از گذشت 40 سال از انقلاب جواب نقشه های به روز دشمن را که تحریم های اقتصادی است می دهد، مجالس بزرگداشت یاد و نام شهدا و ادامه راه آنان است.
جلیلی افزود: دشمن باید خجالت بکشد از اینکه باز هم ابزار زنگ زده تحریم را علیه ایران به دست گرفته است چرا که در سالهای دفاع مقدس سخت ترین تحریم ها علیه ایران به کار گرفته شد به طوریکه حتی یک متر سیم خاردار هم از کشورهای دیگر به ایران نمی دادند چه برسد به تسلیحات پیشرفته نظامی، اما ایران با قدرت ایمان و فرهنگ شهادت و ایثار جوانانش مقابل سنگین ترین هجمه های نظامی دشمن ایستاد.
وی گفت: دشمن از این هراس دارد که اگر تحریم های اقتصادی علیه ایران جواب ندهد دیگر باید از چه ابزاری برای سرنگونی ایران استفاده کند چرا که می داند نسخه نظامی علیه ایران شکست خورده است و هیچ گاه نباید اشتباه خود را تکرار کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به دانش آموزان و ملت ایران افزود: نکته مهم برای مقابله با حربه های امروز دشمن این است که بدانیم چگونه باید یاد و نام شهدا را زنده نگه داریم و پاسخ این سوال این است که با خود بیاندیشیم که اگر شهدا در دنیای امروز ما حضور داشتند چه می کردند؟
سعید جلیلی گفت: اگر شهدا در دنیای امروز ما حضور داشتند جواب تحریم های دشمن را با ایمان به خدا و تکیه بر توانمندیهای داخل می دادند و این همان راهی است که ما باید برای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا ادامه دهیم .
وی افزود: تحلیل گران سیاسی دنیا به دنبال اینند که بدانند مردم ایران در 40 سالی که از پیروزی انقلاب گذشته است چه رفتاری کرده اند که اینقدر دشمنان از ملت ایران عصبانی اند و هراس دارند و وظیفه همه ماست که با ادامه راه شهدا همچنان در دل دشمنان ترس و هراس را گسترش دهیم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به گفته تحلیل گران غربی، دشمن تنها از مقاومت ملت ایران نمی ترسد بلکه از پیشرفت روز افزون ایران در عرصه های علمی و گسترش تفکر شهادت طلبی ملت ایران در بین ملتهای دیگر دنیا و کشورهای مسلمان منطقه هراس دارد.  
جلیلی گفت: ایران تنها کشوری در دنیاست که با توکل به خدا و روحیه شهادت طلبی فرزندانش مقابل نظام سلطه غربی ها ایستاده است و تمام دشمنی استکبار اعم از آمریکا، اروپا، اسرائیل و دیگر شیطان صفتان با ایران هم به دلیل به خطر افتادن نظام سلطه آنهاست.
وی افزود: اگر دشمن دیروز یک تیر تفنگ به ایران نمی داد امروز با پیشرفتهای جوانان این مرز و بوم به جای رسیده است که بر سر میزان برد موشکهای بالستیک ایران چانه می زند و می خواهد جلوی پیشرفت های نظامی و فناوری روز ایران را بگیرد که این تلاش دشمن نشان از ترس و هراس او از توان ایران است. 

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی  ,