جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

جشن عید مبعث - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

جشن عید مبعث

Loading the player...

سرآغاز تاريخ اسلام از روزى شروع مى‏شود كه پيامبر گرامی اسلام (صلى الله عليه و آله و سلم ) درخلوت محبوب ، در دل غار حرا كه در دامن كوهى در شمال مكه بود ، صدايى شنيد که گفت : بخوان به نام پروردگارت كه ( جهان را ) آفريد و از آن روز ( 27 رجب ) .... و این چنین شد که مسلمانان به شکرانه کرامت چنین نعمتی ، این عید بزرگ را جشن می گیرند .

بی شک برپایی جشن ، به تنهایی سرور به همراه نمی آورد و شادمانی حقیقی در پرتوی دست یافتن به فلسفه ، حقیقت و ابعاد بعثت در حد وسع و توان میسر خواهد بود . لذا این مناسبت ، فرصتی مغتنم برای دست یافتن به چنین حقایقی است .

در روز شنبه ( 26 اردیبهشت ماه ) مراسم جشنی با حضور جمع کثیری از مردم شهرستان فردوس در محل مسجد جامع قديم این شهر برگزار شد و شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی نیز به منظور برخورداری عموم مردم استان از مطالب مطرح شده در این مراسم ، اقدام به ضبط آن نمود .

مدت زمان ویژه برنامه « جشن عید مبعث » 40 دقیقه است که در آن بخش هایی از سخنرانی « حجت الاسلام بابایی ، امام جمعه فردوس » و « حجت الاسلام حسيني قمي ، کارشناس مذهبی » پخش خواهد شد . در فواصل سخنرانی نیز موسیقی تصویرهایی کوتاه متناسب با مناسبت پخش خواهد شد .

این ویژه برنامه در ساعت 18:35 روز دوشنبه ( مورخ 28 اردیبهشت ماه ) از شبکه استانی سیمای خراسان جنوبی ( خاوران ) پخش خواهد شد .

سال تولید: 1394

تهیه کنندگی این برنامه را « غلامرضا شاهانی » بر عهده دارد . سایر عوامل تولید نیز عبارتند از :

تصویربرداران : حسین شریفی نیا ، سید علی اصغر طهماسبی

صدابردار : ام البنین عنایتی

تدوینگر : محمد کاخکی