سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

جشنواره کارآفرینی و کسب و کارهای دانش آموزی در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

جشنواره کارآفرینی و کسب و کارهای دانش آموزی در بیرجند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، مسئول مرکز رشد سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان جشنواره کارآفرینی و کسب و کارهای دانش آموزی در بیرجندگفت:در این رویداد علمی 200 دانش آموز در قالب 28 تیم 5 تا 8 نفره با هم رقابت کردند.
زراعتکار هدف از برگزاری این رویداد را کشف استعدادهای فناوری دانش آموزان، ایجاد روحیه خودباوری و حمایت از ایده های آنان عنوان کرد و افزود: ایده های منتخب پس از داوری، مورد حمایتهای مالی و کارگاهی سازمان بسیج علمی قرار می گیرند.
وی گفت: ایده های دانش آموزی در حوزه های صنایع دستی، برق صنعتی، ساختمان و نرم افزار های کاربردی کسب و کار است و دانش آموزان وقتی از سنین پایه آموزشهای کارآفرینی را فرا می گیرند در آینده خیلی موفق تر می توانند وارد بازار کار شوند.
تسهیل گر اتاق کارآفرینی مدارس هم در این مراسم گفت:ایده های خوبی در این جشنواره توسط دانش آموزان ارایه شد که می توانند منجر به تولید محصول شوند.
مشهدی افزود:در این جشنواره از کارآفرینان موفق استان دعوت کردیم تا تجارب خود را در اختیار دانش آموزان قرار دهند تا در آینده با تولید محصول، بازاری برای فروش ایجاد کنند.
وی با تشکر از اتاق بازرگانی بیرجند و سازمان بسیج علمی استان گفت: اتاق بازرگانی حمایت خوبی از ایده ها کرده و قول داده اند روی ایده های برتر سرمایه گذاری کنند و سازمان بسیج علمی هم در ثبت اختراع و نمونه سازی اولین محصول به دانش آموزان کمک می کند.