سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

جرم گوش لایه ای برای محافظت از گوش - نمایش محتوای خبر

 

 

جرم گوش لایه ای برای محافظت از گوش

از آن جایی که به یک لایه از جرم گوش برای تندرستی راه گوشی نیاز داریم بهتر است گوش را پاک نکنیم.

عمرانی متخصص گوش حلق و بینی گفت: راه گوش بیرونی یک راه بسیار حساس است که بین 2 تا 3 سانتی متر طول دارد و به پرده گوش می‌رسد این راه از یک پوست بسیار تخصصی شده شکل گرفته و برای حفاظت پرده گوش این راه کمی پیچ و مختصری انحنا دارد.

وی در ادامه بیان کرد:  در بخش بیرونی این راه یاخته‌هایی هستند که ترشحاتی با بوی ویژه تولید می‌کنند که محیط درون گوش را اسیدی می‌کند و در نتیجه اجازه‌ی رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها و نیز با بوی بد خود اجازه نزدیک شدن حشرات موذی را نمی‌دهد.

عمرانی افزود: پاک کردن پیاپی گوش مشکلاتی را فراهم می‌کند. به عبارتی این ماده مخصوص را که باید میزان کمی از آن در گوش وجود داشته باشد کاملا از بین می‌برد و زمانی که ماده جرم گوش در گوش نباشد طبیعتا مشکلاتی از قبیل رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را ایجاد  می‌کند. ضمن اینکه پوست درون گوش بسیار نازک است و دست کاری‌ها حتی اگر بسیار کم باشد می‌تواند خراش‌هایی اندک و ظریفی را روی همان پوست نازک ایجاد کند.

این متخصص عنوان کرد: خراش‌ها می‌توانند در سطح پوست نفوذ کرده و به زیر پوست بروند و باعث عفونت می‌شود در ضمن کسانی که پیاپی گوش خود را تمیز می‌کنند دچار واکنش عادت خارش گوش می‌شوند.

این متخصص گوش حلق و بینی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین برای حفاظت از گوش و اینکه به یک لایه از جرم گوش برای تندرستی نیاز داریم بهتر است که گوش پاک نشود.

منبع : وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران