رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

جذب 92 درصدي سرمایه گذاری خارجی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب 92 درصدي سرمایه گذاری خارجی در خراسان جنوبی

سرمایه گذاران خارجی از آغاز امسال 21 میلیون و 600 هزار دلار در طرح های اقتصادی خراسان جنوبی، سرمایه گذاری کردند

سرمایه گذاران خارجی از آغاز امسال 21 میلیون و 600 هزار دلار در طرح های اقتصادی خراسان جنوبی، سرمایه گذاری کردند.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان گفت: جذب این مقدار سرمایه خارجی که بیشتر از کشورهای چین و آلمان بوده است، در مقایسه با مدت مشابه پارسال،92 درصد افزایش دارد.
در مدت مشابه پارسال تنها یک میلیون و 800 هزار دلار سرمایه خارجی وارد استان شد.
جعفری گیو افزود: از سال 85 تاکنون 979 میلیون و 200 هزار دلار سرمایه گذاری خارجی برای اجرای 17 طرح اقتصادی خراسان جنوبی، مصوب شده است که تاکنون 77 میلیون و 200 هزار دلار آن در 9 طرح اقتصادی، جذب و وارد استان شده است.
وی گفت: تاکنون 6 طرح اقتصادی استان شامل معادن زغال سنگ طبس، ریخته گری شمش چدن خوسف، بسته بندی مصالح ساختمانی و بسته بندی حبوبات و برنج در منطقه ویژه اقتصادی بیرجند و نیروگاه های خورشیدی 10 مگاواتی خوسف و یک مگاواتی بشرویه با سرمایه خارجی، در استان راه اندازی و فعال شده است.
همچنین 8 طرح دیگر استان شامل پرورش شتر به روش مزرعه ای مرتعی در نهبندان، تولید بتن آماده، اکتشاف معادن مس و تولید شمش فولاد ساده کربنی کم آلیاژی در خوسف، نیروگاه های خورشیدی 10 و 7 مگاواتی سربیشه، تولید تسمه و نوار نوردگرم فولاد آلیاژی خوسف و تولید فروسیلیس آلومینیوم طبس نیز با سرمایه گذاری مصوب 890 میلیون دلاری از سوی کشورهای آلمان، ایرلند، افغانستان، چین و قزاقستان در حال پیگیری و ساخت است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی