جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

جذب 55 پزشک متخصص در طرح تحول نظام سلامت خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب 55 پزشک متخصص در طرح تحول نظام سلامت خراسان جنوبی

در اجرای یکساله طرح تحول نظام سلامت خراسان جنوبی ، 55 پزشک متخصص در این استان جذب شدند .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در مراسم یک سالگی طرح تحول نظام سلامت در خراسان جنوبی گفت:این پزشکان با تخصص های قلب ، ارتوپدی ، اطفال ، زنان ، بیهوشی ، نورولوژی و داخلی برای خدمت رسانی به مردم در شهرستانهای استان جذب شدند .

آقای قائمی افزود : همچنین در این مدت 49 پزشک متخصص نیز در  رشته های جراحی عمومی و اعصاب ، طب اورژانس ، ارتوپدی ، اورولوژی ، سوختکی و روانپزشکی  با مقیم شدن در بیمارستانهای استان موظف به ارائه شبانه روزی خدمات پزشکی در تمام ایام تعطیل و غیر تعطیل به مردم شدند .

وی با اشاره به بهره مندی 368هزار نفر از مردم خراسان جنوبی  در یک سال گذشته از خدمات نظام سلامت گفت: پارسال در اجرای طرح تحول سلامت، 78 هزار نفر در بیمارستانهای دولتی استان بستری شدند که این تعداد در مقایسه با سال 92 حدود 10 درصد افزایش داشت.

در سال 92 هم 70 هزار و 909 نفر در بیمارستانهای دولتی استان بستری شدند .

آقای قائمی همچنین از افزایش 4 برابری ویزیت بیماران در بخش درمان سرپایی خراسان جنوبی خبر داد و افزود: در این بخش نیز در سال 93 ،  240 هزار نفر در کلینیکهای تخصصی و 50 هزار نفر نیز در کلینیکهای فوق تخصصی ویزیت شدند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز گفت: امسال در ادامه طرح تحول سلامت، بیمارستانهای خراسان جنوبی به بیش از 30 تخت آی سی یو و پی آی سی یو،  30 تخت دیالیز و 50 واحد مستقل زایمانی تجهیز خواهند شد.

آقای گنجی فرد توسعه اورژانس بیمارستانی و پیش بیمارستانی را از دیگر برنامه های امسال بخش بهداشت و درمان خراسان جنوبی برشمرد و افزود: در 6 ماه نخست امسال آمبولانس های جدید جایگزین آمبولانس های فرسوده خواهند شد.

وی گفت : برای اجرای طرح تحول نظام سلامت در یک سال گذشته صد میلیارد ریال در بخش تجهیزات پزشکی خراسان جنوبی هزینه شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود :  تا سال 92 ، دویست و هفتاد قلم دارو در فهرست داروهای کمیاب در خراسان جنوبی بود که  با اجرای طرح تحول نظام سلامت اکنون تنها ، سی قلم دارو در این استان کمیاب است و هم اکنون بسیاری از داروهای خاص با تعرفه دولتی در اختیار بیماران قرار می گیرد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی