سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

جذب بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

جذب بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور

جذب بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور


نشست مدیر کل جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.

نشست مدیر کل جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند برگزار شد.

از ابتدای امسال بیش از 9 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی در کشور مصوب شده است.

جمالی، مدیر کل جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی در نشست با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی در بیرجند گفت: این وزارتخانه در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل جذب 7 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی را متعهد شده بود که خوشبختانه بیش از تعهدمان، این هدف گذاری محقق شده است.

جمالی افزود: سال 1395 سال خوبی در حوزه سرمایه گذاری خارجی بود و چه به لحاظ میزان سرمایه گذاری و چه تنوع آن، ایران یکی از کشورهای هدف برای سرمایه گذاران خارجی بود.

وی گفت: در حوزه سرمایه گذاری خارجی به کمک اتاق بازرگانی نیازمندیم و ارتباط نزدیکتر این اتاق با مرکز خدمات سرمایه گذاری می تواند تسهیل کننده حضور سرمایه گذاران خارجی باشد.

مدیر کل جذب سرمایه گذاری خارجی وزارت امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه در حوزه نقل و انتقالات مالی برای سرمایه گذاران خارجی مشکلی وجود ندارد افزود: هم اکنون سرمایه گذاران اروپایی و آسیایی، وجه نقد، ماشین آلات، تجهیزات و مواد اولیه را به راحتی وارد کشور می کنند.

جمالی همچنین با اشاره به ظرفیتهای بالای معدنی، کشاورزی و انرژی های خورشیدی و بادی در خراسان جنوبی افزود: با وجود این توانمندی ها هنوز متولیان نتوانسته اند این فرصتها را شناسایی و دسته بندی و به سرمایه گذار خارجی معرفی کنند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.