سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

جداسازی آب فضای سبز از شبکه آب شرب استان - نمایش محتوای خبر

 

 

جداسازی آب فضای سبز از شبکه آب شرب استان

آب فضای سبز از شبکه آب شرب استان جدا می شود.

آب فضای سبز باید بر اساس مصوبه وزارت نیرو، تا پایان امسال از شبکه آب شرب خراسان جنوبی جدا شود.

امامی، مدیر عامل آب منطقه ای خراسان جنوبی در حاشیه کارگروه تخصصی سیل و طغیان رودخانه ها، مخاطرات دریایی و آب و فاضلاب استان با بیان این مطلب گفت: بر اساس مصوبه وزارت نیرو، معادل انشعابات فضای سبز که از شبکه آب شهری جدا شود، باید چاه در اختیار شهرداریها  قرار گیرد که برای این جداسازی اعتبار کشوری نیز اختصاص یافته است.

آقای امامی افزود: امیدواریم با تأمین اعتبارات مورد نیاز شهرداریها، چاههایی که در اختیارشان قرار می گیرد تجهیز و در مدار بهره برداری قرار گیرد.

وی در این کارگروه همچنین با اشاره به افزایش ساخت و سازها در استان و برداشت بی رویه از بستر رودخانه ها گفت: این برداشتها سبب شده است تا در بسیاری از رودخانه های استان چاله هایی عمیق ایجاد شود که در آینده مشکل ساز خواهد شد.

میرزایی مدیر عامل سازمان آتشنشانی و نماینده شهردار بیرجند هم در این کارگروه، به سیلابهای ورودی به شهر بیرجند و آبگرفتگی معابر شهری اشاره کرد و گفت: باید برای جلوگیری از این اتفاقات، سیلابهای ورودی به شهر هدایت شود.

مسگر نماینده آب و فاضلاب شهری استان هم با اشاره به حجم زیاد روان آبها در معابر شهر در زمان بارندگی و هدایت روان آب از طریق شبکه فاضلاب به خارج از شهر گفت: این موضوع علاوه بر وارد کردن خسارت به شبکه فاضلاب، سبب می شود روان آبها به دلیل مخلوط شدن با فاضلابها غیر قابل استفاده شوند.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی