جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

جامعه اسلامی نیازمند ولی فقیه است - نمایش محتوای خبر

 

 

جامعه اسلامی نیازمند ولی فقیه است

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، امام جمعه موقت بیرجند در خطبه های نماز جمعه این هفته با تأکید بر جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی، گفت: در غدیر خم،نمازجمعه پیامبر اکرم(ص) با انتخاب حضرت علی (ع) به عنوان ولی جامعه اسلامی، حجت را بر همگان تمام کرد.
حجت الاسلام نوفرستی افزود: عید غدیر خم بواسطه انتخاب حضرت علی (ع) به عنوان ولی جامعه اسلامی ارزش دارد لذا در این روز پیامبر(ص) ولی فقیه را نیاز ضروری اسلام می داند.
وی بر تبعیت از ولی فقیه تاکید کرد و گفت: برپایی جشن های مختلف در عید غدیر خم خوب است اما آنچه مهم تر است آشنایی آحاد مردم با مسئله امامت و ولایت است.
امام جمعه موقت بیرجند به 26 مرداد سالروز بازگشت آزادگان به میهن اشاره کرد و افزود: آزادگان با ایثار و از خود گذشتگی، به انقلاب و نظام اسلامی خدمتی بی دریغ کردند بنابراین نباید مجاهدت های این قشر از جان گذشته فراموش شود.
وی با اشاره به روز جهانی مساجد، گفت: ائمه جماعت باید بر تمامی مسائلی که در مساجد می گذرد اشراف داشته باشند و با محبت بیش از پیش به جوانان و احترام به همگان، رسالت شان را در این اماکن ایفا کنند و مردم هم باید این نقش را از ائمه جماعت مساجدشان خواستار باشند.
در مراسم نماز جمعه از سادات حاضر در نمازجمعه این هفته تجلیل شد.