جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ثبت 10 فقره وقف جدید همزمان با هفته وقف در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت 10 فقره وقف جدید همزمان با هفته وقف در خراسان جنوبی

10 فقره وقف جدید همزمان با هفته وقف و آخرین روزهای ماه صفر در خراسان جنوبی ثبت شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: از این تعداد 6 وقف در شهرستان قاین، دو وقف در شهرستان بیرجند و دو وقف در شهرستان سرایان به ثبت رسید.

حجت الاسلام گرایلی افزود: تمام موقوفات شهرستان قاین در روستای بزن آباد این شهرستان ثبت شده که نیت واقفان آن توسعه امامزادگان میرعبدالله و میرعبدالرزاق این روستا است.

وی گفت: این موقوفات شامل سه قطعه زمین 200 متری هر کدام به ارزش 40 میلیون تومان، یک قطعه زمین 250 متری به ارزش 50 میلیون تومان، یک قطعه زمین 600 متری به ارزش 100 میلیون تومان و یک قطعه زمین 400 متری به ارزش 100 میلیون تومان است که برای استفاده امورات بقعه امامزادگان میرعبدالله و میرعبدالرزاق بزن آباد وقف شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره وقفیات شهرستان بیرجند گفت: دو نفر از اهالی روستای گیوک سفلی بیرجند اموال خود را وقف امورات امامزادگان این روستا کردند.

حجت الاسلام گرایلی افزود: این دو موقوفه شامل وقف زمین دو درخت برای امور امامزاده بوده است و همچنین از ابتدای امسال هم 65 میلیون تومان از محل کمک های مردمی برای عمران این امامزاده هزینه شده است.

وی از ثبت دو وقف جدید در شهرستان سرایان خبر داد و گفت: این وقفیات شامل یک دستگاهGPS  به ارزش 10 میلیون و یک دستگاه پرینتر سامسونگ به ارزش 3 میلیون ریال برای امور حقوقی و ثبتی وقف شده است.