رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۸

ثبت نام کلیه صاحبان و بهره ­برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام کلیه صاحبان و بهره ­برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها

کلیه صاحبان و بهره ­برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها ثبت نام کنند.

کلیه صاحبان و بهره­ برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا در سامانه جامع انبارها ثبت نام کنند.

حسب مقررات قانونی و در راستای ساماندهی نظام توزیع بار در کشور؛ کلیه صاحبان یا بهره­برداران انبارها و مراکز نگهداری کالا شامل واحدهای صنعتی، تولیدی، معادن، انبارها (عمومی، گمرکی، اختصاصی، بندری، اموال تملیکی و ...)، سردخانه­ها، سیلوها، کشتارگاه­ها، مراکز کشت و صنعت، دامداری­ها، دامپروری­ها، مزارع پرورش حیوانات، مراکز آبزی پروری، باغات، زمین­های زراعی، داروخانه­ها، بیمارستان­ها، مجتمع­های تفریحی- رفاهی، هتل­ها، واحدهای صنفی، انبارهای نفتی، جایگاه­های توزیع سوخت، نیروگاه­ها و ... که به صورت عمومی، خصوصی، دولتی، تعاونی، عام المنفعه یا هر شکل دیگر فعالیت دارند، ضروری است در اسرع وقت در «سامانه جامع انبارها» به نشانی اینترنتی www.nwms.ir ثبت نام نموده یا از طریق مراجعه به سامانه فوق و درج کد ملی، از وجود اطلاعات مربوط به انبار یا مرکز نگهداری کالای خود در سامانه، اطمینان حاصل نمایند.

در این رابطه، به توضیحات زیر توجه شود:

1- در صورتی که محل مورد نظر، مبدأ یا مقصد حمل بار در اندازه تجاری (کامیون، کامیونت و وانت) است، مطابق قانون مشمول اخذ بارنامه رسمی حمل و نقل جاده­ای بوده و ثبت آن در سامانه انبارها، ضروریست.

2- برای ثبت نام محل در سامانه انبارها، وجود کد پستی ضروری است.

3- اخذ کد پستی برای محل­های فاقد کد، از دو طریق امکان پذیر است:

الف- مراجعه به اداره یا دفتر پستی شهرستان مربوطه، ارائه درخواست و انتظار برای دریافت کد پستی.

ب- ارائه درخواست کد پستی همزمان با ثبت اطلاعات در سامانه انبارها از طریق همین سامانه (در این صورت، کد پستی تخصیص یافته از طرف شرکت پست، به طور خودکار از طریق پیامک به متقاضی اطلاع رسانی خواهد شد).

4- در صورت عدم توانایی ثبت اطلاعات از طرف مالک یا بهره­بردار محل در سامانه، لازم است اطلاعات کد ملی، تلفن همراه و کد پستی محل، به طور حضوری به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مربوطه ارائه و در ازای آن رسید دریافت شود.

گفتنی است در صورت عدم ثبت اطلاعات، از حمل بار در اندازه تجاری به صورت کامیون، کامیونت و وانت بار از مبدأ یا به مقصدی که در سامانه جامع انبارها ثبت نشده باشد، ممانعت خواهد شد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
خیلی عالیه ظاهر ۱۳۹۶/۱۰/۵ ۱۳:۱۹
عالیه علی محمد ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۲:۱۱

علی محمد
عالیه
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۲:۱۱
ظاهر
خیلی عالیه
+3 (3 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۵ ۱۳:۱۹