رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ خرداد ۱۳۹۸

ثبت نام مسابقه شهر ریاضی در بیرجند - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام مسابقه شهر ریاضی در بیرجند

برای اولین بار مسابقه شهر ریاضی در بیرجند برگزار می شود که مهلت ثبت نام آن تا 15 اردیبهشت است

برای اولین بار مسابقه شهر ریاضی در بیرجند برگزار می شود که مهلت ثبت نام آن تا 15 اردیبهشت است.

دبیر مسابقه شهر ریاضی گفت: ثبت نام این مسابقه که از سه روز قبل شروع شده، در سه بخش ابتدایی، دانش آموزی و دانشجویی انجام  می شود که تاکنون در بخش ابتدایی شامل دانش آموزان پایه اول تا پنجم ابتدایی، 90 نفر ثبت نام کردند و تکمیل ظرفیت شده است و ثبت نام در بخش دانش آموزی پایه ششم تا یازدهم و در بخش دانشجویی انجام می شود.
فروغ روشن روان با بیان اینکه افراد در گروههای سه نفره ثبت نام می شوند افزود: برگزیدگان بخش دانش آموزی به مرحله کشوری که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد راه می یابند و درصورت برگزیده شدن در این مرحله، دانشگاه فردوسی آنان را بورسیه خواهد کرد.
وی هدف از برگزاری این مسابقه را ایجاد علاقه مندی و جذابیت برای دانش آموزان و دانشجویان در درس ریاضی عنوان کرد و گفت: این مسابقه با همکاری دانشگاه صنعتی بیرجند، دانشگاه فردوسی مشهد، بنیاد ملی نخبگان استان و انجمن معلمان ریاضی بیرجند برگزار می شود که علاقمندان به شرکت در آن می توانند یا به صورت حضوری در دانشگاه صنعتی و دانشکده مهندسی بیرجند نام نویسی کنند و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09150912768 تماس بگیرند.

از برگزیدگان این مسابقه در مراسمی با حضور دکتر میرزا وزیری ابداع کننده مسابقه شهر ریاضی و عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد تقدیر می شود.

اولین مسابقه شهر ریاضی 17 اردیبهشت در بیرجند برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی