جهش تولید | چهارشنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۹

ثبت نام بیش از 7 هزار نفر برای پیاده روی اربعین - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام بیش از 7 هزار نفر برای پیاده روی اربعین

بیش از 7 هزار نفر تاکنون در خراسان جنوبی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و بیش از 4 هزار ویزا صادر شده است

بیش از 7 هزار نفر تاکنون در خراسان جنوبی در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و بیش از 4 هزار ویزا صادر شده است .

مدیرکل حج و زیارت استان گفت : تا امروز بیش از 4 هزار ویزا در خراسان جنوبی صادر شده و عده ای هم سفرشان را از روز گذشته آغاز کرده اند.

نوفرستي افزود : امسال با مستقر شدن کنسولگری عراق در استان هیچ مشکلی برای صدور ویزا وجود نداشته و کنسولگری عراق تا روز اربعین در بیرجند مستقر خواهد بود.

وی افزود: زائران اربعین هر چه سریعتر برای دریافت ویزای خود اقدام کنند.

مدیر کل حج و زیارت استان با بیان اینکه امسال کار ثبت نام استان سیستان و بلوچستان نیز در خراسان جنوبی انجام می شود افزود: از لحاظ زمانی استقبال بسیار خوبی داشتیم و اگر این روند تا پایان نام نویسی ادامه یابد پیش بینی می شود 30 تا 40 درصد تعداد ثبت نام کنندگان در مقایسه با پارسال افزایش یابد.

نوفرستی همچنین با بیان اینکه  کمیته نقل و انتقال زائران در استان فعال است به زائران توصیه کرد که اگر به صورت گروهی قصد عزیمت دارند سرگروهی خبره و آشنا به مسیر را انتخاب کنند.

وی همچنین با تأکید بر اینکه زائران در صورت امکان از همراه داشتن پول ایران در کشور عراق خودداری کنند افزود: پول دیناری را می توانند از استان های مجاور کشور عراق از صرافی ها تحویل بگیرند.

 مدیرکل حج و زیارت استان همچنین از زائران خواست کلیه توصیه ها و بایدها و نبایدهای سفر در سامانه حج و زیارت را مطالعه کرده و به بروشورهای اطلاع رسانی توجه کنند.

نوفرستی افزود: مرزهای خروجی کشور در خصوص ورود و خروج از مرزها هیچ تفاوت و محدودیتی نخواهد داشت و هر گروهی که از مرز مهران خارج می شود می تواند از مرز چذابه وارد شود.

وی گفت: هزینه ثبت نام ویزا و بیمه  372 هزار تومان است که پس از ثبت نام در سامانه سماح به صورت اینترنتی دریافت می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی