سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

ثبت نام از پرستاران برای کار در مراکز درمانی خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت نام از پرستاران برای کار در مراکز درمانی خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شب گذشته در برنامه گفتگوی ویژه خبری بثبت نام از پرستاران برای کار در مراکز درمانی خراسان جنوبیه تامین نیروهای درمانی بیمارستانها و به کارگیری تمام پرسنل پرستاری که در نوبت طرح بودند خبرداد و گفت: .در حال حاضر هیچکس در نوبت طرح نیست و حتی پرستارانی که طرحشان در حال اتمام است نیز می توانند دوره طرح را تمدید کنند.
دکتر دهقانی با بیان اینکه برای استخدام نیرو نیز مجوز ما امسال ۶۹ مورد بود، افزود:  از این تعداد ۳۸ پرستار، ۱۱ نیرو برای فوریت‌های پیش بیمارستانی، ۱۵ مورد مراقب سلامت برای مراکز بهداشتی و ۵ نیروی پاراکلینیک مانند آزمایشگاه و رادیولوژی هستند که متاسفانه از این ۳۸ پرستار ، ۱۵ مورد حاضر نشدند شروع به کار کنند.
وی از ایجاد سامانه رشد در سایت وزارت بهداشت و سایت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد و افزود:  تمام پرستاران بیکاری که تمایل به همکاری دارند می‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند تا ما بلافاصله آن‌ها را در مراکز درمانی و بیمارستانهایی که نیاز دارند به کار بگیریم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند همچنین با بیان اینکه  امسال از باقیمانده مجوزها حدود  ۷ هزار مجوز باقی مانده که تا پایان آبان ماه سهمیه استان در استخدام کادر بهداشتی ودرمانی اعلام می‌شود، گفت: در بهمن آزمون بکارگیری این نیروها برگزار خواهد شد که  براساس آن نیروهای مورد نیاز را تامین می کینم.
دهقانی با بیان اینکه مشکلات مربوط به دستگاه اکسیژن ساز در بسیاری از بیمارستان‌های کشور وجود دارد، افزود: در هفته گذشته ۲ دستگاه اکسیژن ساز به بیمارستان، ولی عصر (عج) بیرجند داده شد، اما مشخص شده که میزان اکسیژن مورد نیاز را نمی‌توانست تامین کند که بلافاصله ۲۰۰ کپسول اکسیژن تامین شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی  بیرجند با بیان اینکه از ابتدای آبان  بیمارستان رازی بیرجند نیز برای بیمارهم تا جایی که ظرفیت اکسیژن ساز داشته باشد بیمار پذیرش می‌کند و مازاد بر آن،به بیمارستان رازی منتقل خواهند شد.