جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

ثبت بیشترین سرعت وزش باد در بیرجند و طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت بیشترین سرعت وزش باد در بیرجند و طبس

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: هم اکنون در بیشتر مناطق استانثبت بیشترین سرعت وزش باد در بیرجند و طبس همچون سربیشه، بیرجند و زهان وزش باد شدید گزارش شده  و سرعت وزش باد در فردوس  58 کیلومتر بر ساعت و نهبندان  54 کیلومتر بر ساعت است.

آقای نخعی با بیان اینکه  هم اکنون کاهش دید افقی فقط درنهبندان با 3 هزار متر به ثبت رسیده است، افزود: کاهش دید افقی در 24 ساعت گذشته برای سربیشه به 4 هزار متر ، حاجی آباد زیرکوه 6 هزار متر رسید.

وی  گفت: تا پایان این هفته وزش باد شدیدگاهی خیلی شدید، سبب خیزش گرد و خاک، کاهش میزان دید افقی و کاهش کیفیت هوا در منطقه خواهد شد و می تواند در نوار مرز شرقی شامل شهرستانهای نهبندان، سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف ،  طوفان و گرد و خاک  قابل پیش بینی است.

بنا به گفته کارشناس هواشناسی استان در این مدت در نیمه شرقی و مرکزی استان اختلال در تردد ناوگان حمل و نقل، بروز خسارت، شکسته شدن درختان، افزایش غلظت گرد و غبار و ذرات معلق در هوا، سقوط تابلوها و اجسام از ارتفاع در ساختمانهای در حال ساخت پیش بینی می شود.

آقای نخعی با بیان اینکه به لحاظ دمایی عمده کاهش دما روز گذشته در استان رخ داده است، افزود: امروز و فردا هم به طور نسبی حدود یک تا 3 درجه دمای هوا کاهش می یابد.

در شبانه روز گذشته زهان با حداقل دمای 19 درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و طبس با حداکثر دمای 45 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.

تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین 23 و 34 درجه سانتیگراد بالای صفر بود که پیش بینی می شود حداکثر دمای امروز بیرجند بدون تغییر باشد.