سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

ثبت بیشترین بارش خراسان جنوبی در تپه طاق طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

ثبت بیشترین بارش خراسان جنوبی در تپه طاق طبس

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، کارشناس هواشناسی استان گفت: در این مدت در معدن قلعه ۵ میلیمتر ثبت بیشترین بارش خراسان جنوبی در تپه طاق طبس، انارستانک و مهوید فردوس ۴ میلیمتر ، عشق آباد و کلشانه طبس ۳، سرند دیهوک ، فتح آباد و طاهر آباد فردوس و کریموی سرایان ۲ میلیمتر، سرند فردوس ، باغشهر اسلامیه ، فردوس ، باغستان ، ده محمد و سرایان یک میلیمتر ، دوست آباد ۰.۳ و طبس و سه قلعه ۰.۱ میلیمتر باران ثبت شد.
خانم زارعی با بیان اینکه بارش‌ها تا اواسط هفته آینده در استان ادامه دارد، افزود: براساس الگوی نقشه‌های پیش یابی هواشناسی تا اواسط هفته آینده رگبار و رعد و برق و در مناطق مستعد بارش تگرگ و تشکیل مه پیش بینی می‌شود که شدت بارش‌ها از امزوز تا روز سه شنبه و یا اواخر وقت دوشنبه سبب وقوع رواناب، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در استان خواهد شد.
وی با بیان اینکه مردم از سفر‌های غیر ضرور و تردد در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها در این ایام خودداری کنند، گفت: شدت بارش‌ها برای امروز و فردا در شمال غرب استان و در روز‌های یکشنبه و دوشنبه در اکثر نقاط استان خواهد بود.
کارشناس هواشناسی استان گفت:  با تقویت کم فشار سطح زمین، وزش باد شدید همراه با گردو خاک و کاهش دید افقی و روند افزایش دما در منطقه در این مدت پیش بینی می‌شود.
در شبانه روز گذشته زهان با صفر درجه سانتگراد سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.
تغییرات دمای مرکز استان در این مدت بین ۱۰ و ۱۹ درجه سانتیگراد گزارش شد که پیش بینی شده حداقل و حداکثر دمای امروز بیرجند با ۴ درجه افزایش به ۱۴ و ۲۲ درجه سانتیگرادبالای صفر برسد.