سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

تیر انداز ملی پوش خراسان جنوبی صاحب نخستین سهمیه المپیک چین - نمایش محتوای خبر

 

 

تیر انداز ملی پوش خراسان جنوبی صاحب نخستین سهمیه المپیک چین

تیر انداز ملی پوش خراسان جنوبی ، نخستین سهمیه المپیک 2014 نانجینگ چین را برای کشورمان کسب کرد.

نائب رئیس هیئت تیراندازی خراسان جنوبی گفت:نجمه خدمتی تنها ملی پوش خراسان جنوبی در رده نوجوانان دیرور در مسابقات قهرمانی سلاحهای بادی آسیا در کویت توانست در  مسابقه فینال در برابر با حریف سنگاپوری خود نشان نقره را  کسب کند و نخستین سهمیه المپیک را برای کشورمان بدست آورد.

آقای سلیمانی افزود: هفتمین دوره مسابقات قهرمانی سلاحهای بادی آسیا از 20 اسفند به مدت 3 روز در کویت آغاز شده که در رشته تفنگ جوانان بانوان نجمه خدمتی ورزشکار شایسته خراسان جنوبی به همراه  فاطمه کرم زاده و هورا صدرنیا به مصاف حریفان قدر خود رفتندکهمرحله مقدماتی تفنگ بادی دختران با حضور 39 ورزشکار از کشورهای آسیایی و با راهیابی نجمه خدمتی و فاطمه کرم زاده و کسب مدال برنز تیمی دختران ایرانی به پایان رسید.

سید مهدی هاشمی، رییس فدراسیون تیراندازی نیز در پیامی  این موفقیت را به مدال آوران و کاروان اعزامی ایران بویژه امیر حسین گلپسند و نجمه خدمتی تبریک گفت.

در این پیام آمده است: درخشش و بالندگی نام ایران وظیفه سترگ و مهمی است که بر دوش فرزندان این آب و خاک، با توکل به خداوند، به شایستگی محقق شده است. کسب مدال طلا و نقره انفرادی و همچنین کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۴نوجوانان توسط شما قهرمانان، نمونه ای از همین اراده و توکل است.

نجمه خدمتی عضو تیم ملی تیراندازی نوجوانان، متولد سال 1375 بیرجند است که دو نشان طلا و نقره مسابقات آسیایی را در کارنامه خود دارد.

مسابقات المپیک نانجینگ چین از  16 تا 28 اوت 2014 ( 26 مرداد تا 6 شهریور 1393) برگزار می شود.