حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۶ فروردین ۱۳۹۸

تیرگی دورچشم؛ علل و راه حل آن - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تیرگی دورچشم؛ علل و راه حل آن

Loading the player...

 

یکی از معضلات اصلی خیلی از افراد تیرگی دور چشم هست. ارثی بودن تیرگی دور چشم یکی از علت های عمده تیرگی های دور چشم ارثی بودن است.

دلیلش می تواند نازکی پوست دور چشم باشد و یا اینکه تعداد رگهای خونی دور چشم بیشتر از حد معمول باشد. اگه پدر یا مادر شما دچار این مسئله هستند، احتمالا شما هم این ویژگی رو خواهید داشت. پارگی رگها اگه رگهای خونی که تامین کننده خون زیر چشم هستند دچار پارگی بشن، جریان خون محدود می شود. وقتی که سطح هموگلوبین و اکسیژن در خون کاهش پیدا کند باعث تیرگی می شود. کم خونی از عوامل گودی زیر چشم فقر آهن اغلب همراه با کمبود اکسیژن در خون همراه هست که موجب تیرگی های پوست می شود. کم خونی باعث جریان نامناسب خون در رگهاست، بنابراین مویرگ های زیر چشم نمی توانند اکسیژن کافی را تامین کنند و تیرگی دور چشم به وجود می آید.

تغذیه در تیرگی دور چشم موثر است نداشتن یک رژیم غذایی مناسب میتواند یکی از علت های اصلی تیرگی دور چشم باشد. کمبود برخی مواد مغذی مثل آهن و ویتامین E میتواند از عوامل ایجاد تیرگی باشد. همچنین داروهایی که باعث گشاد شدن رگهای خونی می شود می توانند از دلایل گودی و سیاهی دور چشم باشند.

کم شدن آب بدن می تواند منجر به تیرگی دور چشم شود کم شدن آب بدن هم به ظهور گودی و سیاهی دور چشم منجر می شود. خشکی دهان، داشتن پوست خشک، خستگی، ادرار تیره رنگ از علائم کمبود آب بدن هستن که باعث تیرگی دور چشم هم می شوند.

سیگار کشیدن از عوامل موثر تیرگی دور چشم: سیگار کشیدن باعث بروز مشکلات عروقی و تنگ شدن رگها می شود. این مسئله باعث می شود گردش خون ضعیف باشد و در نهایت تیرگی دور چشم ایجاد می شود.