جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

تولید 75 هزار تن فرآورده نسوز در بزرگترین واحد تولید اکسیدمنیزیم کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید 75 هزار تن فرآورده نسوز در بزرگترین واحد تولید اکسیدمنیزیم کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه گفت: این واحد که بزرگترین تولید 75 هزار تن فرآورده نسوز در بزرگترین واحد تولید اکسیدمنیزیم کشورواحد تولید اکسیدمنیزیم کشور است، محصولاتی از جمله اکسید منیزیم، اکسید منیزیم سینتره، اکسید منیزیم ذوبی و انواع جرم های نسوز قلیایی در آن تولید و روانه بازار می شود.
ملائی با بیان اینکه صنایع بزرگ کشور از جمله صنایع سیمان، فولاد و ذوب فلزات مهمترین مصرف کنندگان تولیدات این کارخانه هستند افزود:با توجه به نیاز شدید صنایع داخلی به تولیدات کارخانه اکسیدمنیزیم، عمده محصولات آن در داخل کشور مصرف می شود، با این وجود کشورهای چین، کره جنوبی و هلند هم خریدار اکسید منیزیم سربیشه هستند.
وی گفت: علاوه بر400 نفری که به صورت مستقیم در کارخانه اکسید منیزیم سربیشه مشغول به کارند ، این واحد زمینه اشتغال پایدار برای افرادی که در معادن منیزیت خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان کار می کنند، را نیز فراهم کرده است.
رئیس اداره صمت سربیشه توسعه زنجیره ارزش تولیدات در حوزه تولید آجرهای نسوز، نسوزهای دولومیتی و فرآوری مواد اولیه مورد نیاز به ویژه منیزیت را از مهمترین برنامه های توسعه ای این واحد در آینده اعلام و ابراز  امیدواری کرد : با تحقق آن، زمینه افزایش تولید ، اشتغال و بهره گیری بیشتر از ظرفیتهای معدنی منطقه فراهم می شود.