جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

تولید ۳۷۰هزار ماسک در خانه‌های هلال کشور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

تولید ۳۷۰هزار ماسک در خانه‌های هلال کشور

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور امروز در بازدید از پایگاه‌های تولید ۳۷۰هزار ماسک در خانه‌های هلال کشورامداد و نجات و واحد‌های غربالگری کرونا در شهرستان قاین با بیان این مطلب گفت: این ماسک‌ها در ۳۲۰خانه هلال کشور تولید شده که تمام مراحل تهیه مواد اولیه، دوزندگی و توزیع آن با مردم بوده است.
نصیری افزود: این ماسک‌ها در مناطق محروم و حاشیه‌ای شهر‌ها توزیع می‌شود تا از شیوع بیشتر کرونا در این مناطق که وضعیت بهداشتی مناسبی نیز ندارند جلوگیری شود.
وی همچنین با اشاره به وجود حدود ۳هزار خانه هلال در کشور گفت: یکی از سیاست‌های جمعیت هلال احمر ایران، توسعه خانه‌های هلال در استان‌ها برای توسعه جوامع محلی و تاب آوری این جوامع در مقابله با بحرانهاست چرا که اگر تعداد این خانه‌ها هم اکنون از تعداد موجود، بیشتر بود در مبارزه با کرونا نیز خیلی موفق‌تر عمل می‌کردیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور همچنین با اشاره به فعالیت ۳۲هزار داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر ایران در طرح غربالگری کرونا در ورودی و خروجی شهر‌ها افزود: علاوه بر این نیروها، تا کنون ۲هزار نفر نیروی متخصص درمانی شامل پزشک، پرستار و پیراپزشک داوطلب از سوی جمعیت هلال احمر کشور برای مراکز درمانی و نقاحتگاه‌ها تأمین شده است.
نصیری، ارائه خدمات به مردم مناطق محروم و حاشیه‌ای در قالب آموزش و توزیع بسته‌های بهداشتی را از دیگر فعالیت‌های جمعیت هلال احمر کشور در پیشگیری از شیوع کرونا عنوان کرد که از استان‌های با وضعیت حاد‌تر شروع شده و قرار است در تمام استان‌های کشور اجرا شود.

 

وی همچنین با اشاره به راه اندازی کمپین دستیار از زمان شیوع کرونا در کشور از سوی جمعیت هلال احمر گفت: این کمپین با هدف تأمین اقلام امدادی و معیشتی برای متأثرین از کرونا و افرادی که در اثر شیوع این ویروس در کشور، درآمد روزانه شان و تأمین معیشت شان با مشکل روبرو شده است فعالیت می‌کند که در این کمپین کمک‌های مردمی جمع شده از هر استان برای خودِ آن استان هزینه می‌شود.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور، کد دستوری کمپین دستیار را #۱۱۲* اعلام کرد و افزود: برای تعیین میزان کمک‌های هر استان کد دستوری ویژه‌ی آن استان تعریف شده است که برای مثال این کد برای خراسان جنوبی #۵۶*۱۱۲* است و عدد ۵۶ مربوط به پیش شماره این استان است.
نصیری گفت: مردم در این کمپین می‌توانند از هزار تا ۲۰۰هزار تومان برای معیشت آسیب دیدگان از کرونا و همچنین تأمین اقلام بهداشتی کمک کنند.