جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

تولید ۱۱۸ تن محصول کشاورزی با تلاش زندانیان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ۱۱۸ تن محصول کشاورزی با تلاش زندانیان

در نیمه نخست امسال

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل زندان‌های استان گفت: زندانیان خراسان جنوبی در این مدت، حدود ۱۳ تولید ۱۱۸ تن محصول کشاورزی با تلاش زندانیانتن پسته، ۲.۵ تن خرما، ۵۱ تن جو، حدود ۲۱ تن یونجه، حدود یک تن عناب و ۳۰ تن کاه در مجتمع‌های کشاورزی و دامپروری زندان‌های استان تولید کردند.

هاشمی افزود: محصول خرما در مجتمع کشاورزی و دامپروری طبس، پسته در مجتمع کشاورزی زندان‌های بیرجند و فردوس، عناب در نهبندان، و محصولات جو، یونجه و کاه در مجتمع کشاورزی و دامپروری زندان‌های فردوس، نهبندان و طبس تولید شده است.

تولید گل محمدی و ۱۱ نفر شتر در مجتمع زندان نهبندان و کاشت ۱۱۵۰۰ بوته خیار سبز در گلخانه زندان مرکزی بیرجند از دیگر فعالیت‌های زندانیان استان در بخش کشاورزی و دامپروری است.

مدیرکل زندان‌های استان گفت: اخذ پروانه بهداشتی و پروانه بهره برداری پرورش شتر، شترمرغ و ماهی تیلاپیا برای زندان‌های استان، رها سازی ۷۰۰۰ قطعه بچه ماهی تیلاپیا در استخر پرورش ماهی زندان فردوس، و راه اندازی پرواربندی دام سبک درزندان قاین از دیگر اقدامات این اداره کل برای اشتغال زندانیان در نیمه نخست امسال است.