رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

تولید ماهانه 120 تن لوله مقوایی در روستای فهالنج طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ماهانه 120 تن لوله مقوایی در روستای فهالنج طبس

با همت جوان کارآفرین شیرازی 120 تن لوله مقوایی، ماهانه در روستای فهالنج شهرستان طبس تولید می شود.

آقای رحمانی جوان 30 ساله و دارای فوق لیسانس ریاضی، چند ماهی است که با همت خود تنها واحد تولید لوله های مقوایی سنگین و صنعتی شرق کشور را با بهره گیری ازگرمای این شهرستان، راه اندازی کرده است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان طبس گفت: تمامی دستگاه ها و خط تولید بومی این واحد به دست این جوان و همکارانش و با هزینه ای بسیار پایین ساخته شده است.

مرتضی جلالی فرد، قطر لوله های مقوایی این واحد را از 5/7 میلی متر تا 25 سانتی متر اعلام کرد و افزود: این اندازه از محصول در کشور کم نظیر است که علاوه بر بازار داخلی، قابلیت عرضه و صادرات به بازار بین المللی را نیز دارد.

وی گفت: تولیدات این واحد برای واحدهای صنعتی چاپ و بسته بندی، کارخانجات کاغذسازی، سلفون، کاغذ دیواری و نساجی در استانهای تهران، اصفهان، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی ارسال می شود.

آقای رحمانی جوان کارآفرین این واحد صنعتی هم گفت: لوله های مقوایی سنگین و صنعتی وی مشتریانی هم در کشورهای ترکمنستان، افغانستان و گرجستان دارد.

این واحد صنعتی برای 15 نفر از جوانان روستای فهالنج شغل ایجاد کرده است و قرار است با راه اندازی فاز دوم آن این تعداد به 30 نفر افزایش یابد.

وی افزود: فاز دوم این کارخانه که بازیافت کاغذ و مقوا برای تولید مواد اولیه لوله های مقوایی است، تا تابستان به بهره برداری می رسد.

آقای رحمانی افزود: برای راه اندازی این واحد یک میلیارد تومان هزینه کرده ام و قرار است شعبه دوم این واحد صنعتی در شهرک صنعتی طبس راه اندازی شود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی