جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

تولید زعفران شناسه دار در 30 پایگاه فرآوری استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید زعفران شناسه دار در 30 پایگاه فرآوری استان

alt

۳۰پایگاه فرآوری در خراسان جنوبی زعفران شناسه ‌دار تولید می ‌کنند.

برای دومین سال متوالی طرح ارتقای کیفیت وشناسه تولید زعفران در 30پایگاه فرآوری خراسان جنوبی آغاز شده است.

نائب رئیس شورای ملی زعفران ایران گفت: این طرح در قالب 70 پایگاه فرآوری زعفران در استان های خراسان رضوی و جنوبی اجرا می شود.

احتشام افزود: اگر بخواهیم درفرآیند صادرات جهانی زعفران موفق باشیم، ابتدا باید زعفران را با کیفیت و براساس خواسته و نیاز مشتری به دور از هر گونه آلودگی و عارضه تولید کنیم.

وی بیان داشت: با توجه به عملکرد مثبت این طرح که پارسال نیز برگزار شدامسال هم همزمان باآغاز برداشت گل زعفران این طرح با همکاری شورای ملی زعفران ایران، مدیریت جهادکشاورزی، سازمان همیاری توسعه قاینات و زعفران کاران به طور گسترده تر در 30 پایگاه فرآوری زعفران استان عملیاتی شده است.

امروز خریداران زعفران ایران در بازارهای جهانی به اصالت محصول و مبداء تولید توجه خاص دارندو برهمین اساس طرح ارتقای کیفی و شناسه زعفران در حال اجرا است و باید برای گسترش این طرح اقدام شود.

اجرای صحیح این طرح سبب افزایش کیفیت و قیمت زعفران می شود و محصولی که در قالب این طرح جمع آوری،فرآوری و خشک شود نسبت به دیگر تولیدات به طور قطع از قیمت و کیفیت بالاتری برخوردار است و تجارخارجی برای خرید این نوع زعفران شناسه دار رغبت بیشتری خواهندداشت.

اجرای این طرح 100 درصد به روش صحیح بهداشتی است و مراحل جمعآوری، جدا کردن گل های زعفران، خشک کردن و بسته بندی در محیطی استرلیزه و بهداشت انجام می­شود.

احتشام از توزیع دستکش، ماسک، هیتر خشک کن، مایع دستشویی بین پایگاه های طرحارتقای کیفی و شناسه تولید زعفران قاینات خبرداد و گفت: این طرح با نظارتکامل نمایندگان شورای ملی زعفران، بهداشت و درمان و دهیاری ها اجرا می­شود.

در خراسان ‌جنوبی 14 هزار و 262 هکتار از اراضی بارور و غیربارور زیرکشت زعفران است.

پارسال حدود 48 تن زعفران در خراسان جنوبی تولید شده است.

هم اکنون در بحث فرآیند بسته ‌بندی و فرآوری زعفران در خراسان جنوبی پنج واحد صنعتی با ظرفیت 19 تن فعال هستند.

منبع: معاونت اطلاعات و برنامه ریزی مرکز خراسان جنوبی