جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

تولید رب خانگی - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

تولید رب خانگی

Loading the player...

 

مشاغل خانگی شاید بهتر و بیشتر از دیگر مشاغل آزاد نرخ بیکاری را در شهرها و روستاها کاهش می دهد؛ چرا که با هزینه کم و بهره مندی از وامهای خود اشتغالزایی قابل اجرا است.

با شرایط نامطلوب وضع اقتصاد و بیکاری و از سویی دیگر مهاجرت در اوج محرومیت می توان گفت بهترین و شاید کارآمدترین اقدام پسندیده برای اقشار مختلف مردم خود اشتغالی در منازل خود است که در مقابل بایستی مسئولین هم در راستای اقتصاد مقاومتی با حمایت های خود تسهیلات ویژه ای را برای محقق ساختن این امر مهم در نظر بگیرند.

تولید رب گوجه فرنگی از جمله مشاغل خانگی درآمدزایی است که میتوان به آن مشغول شد. برای تهیه رب خانگی نیز بدین شرح باید اقدام کرد: گوجه‌فرنگی‌ها را پس از پاک کردن و شستن، با دستگاه‌های خاصی له می‌کنند. البته هنگام له کردن، قدری حرارت هم به آن‌ها می‌دهند تا هم آنزیم‌هایی که دارند از بین برود و هم پوست و دانه گوجه‌ها به سادگی از گوشتشان جدا شود. پس از له کردن، گوجه‌ها را با یک دستگاه صافی، صاف می‌کنند تا آب آن‌ها کاملاً جدا شود. سپس آب گوجه را در دستگاه تغلیظ کننده می‌ریزند و آن را تحت خلأ تغلیظ می‌کنند تا آب گوجه به شکل رب گوجه دربیاید. وقتی غلظت مواد جامد در آب رب گوجه‌فرنگی به عدد 28 رسید، آن را داخل قوطی‌های مخصوص، بسته‌بندی می‌کنند.