رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

تولید در بزرگترین واحد پخت سوم کاشی کشور، معطل نقدینگی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

تولید در بزرگترین واحد پخت سوم کاشی کشور، معطل نقدینگی

بزرگترین واحد پخت سوم کاشی کشور برای ادامه حیات خود 600 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد

بزرگترین واحد پخت سوم کاشی کشور برای ادامه حیات خود 600 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

 مدیرعامل کارخانه تولید کاشی تزئینی واقع در شهرک صنعتی قاین گفت: هم اکنون بزرگترین واحد پخت سوم کاشی کشور به دلیل نداشتن نقدینگی در رکود به سر می برد.

هاشم طلوع افزود: این کارخانه فعالیت خود را از نیمه دوم سال 90 آغاز کرد و سالهای 91 و 92 رونق خوبی داشتیم و سفارش های متعددی داشتیم اما این روزها این کارخانه بزرگ حال و روز خوشی ندارد.

وی در ادامه گفت: در سالهای رونق این کارخانه تولیدات را به کشورهای عراق، افغانستان و آسیای میانه صادر می کردیم و هم اکنون هم سفارش خارجی و داخلی زیادی داریم اما به دلیل کمبود نقدینگی تولیدمان با مشکل مواجه شده است.

هاشم طلوع افزود: در ابتدای راه اندازی کارخانه 45 نفر اینجا کار می کردند که حالا به 5 نفر رسیده و مجبور شدیم نیروها را تعدیل کنیم.

وی گفت: روزانه 2 تریلی کاشی سفید ساده از کارخانه های مختلف داخل و خارج استان تهیه و آنها را تبدیل به کاشی تزئینی می کنیم.

 مدیرعامل کارخانه تولید کاشی تزئینی در ادامه گفت: برای راه اندازی این کارخانه یک میلیارد تومان وام  به اصطلاح  12 درصد گرفتیم که در عمل تبدیل به 18 درصد شد و همچنین یک میلیارد تومان هم شخصی تأمین کردیم.

طلوع گفت: تقاضای وام کرده ایم که تا این لحظه بانک ها در این زمینه اقدامی نکرده و ما همچنان درگیر بروکراسی اداری برای اخذ وام هستیم.

این مدیر تولیدی در ادامه گفت: سالانه ظرفیت تولید 360 هزار تن کاشی در هر شیفت کاری داریم و کاشی سفید را از متری 13 هزار تومان تهیه می کنیم و پس از تزئین قیمت آن با کسب ارزش افزوده دو تا سه برابر افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.