رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

توقیف محموله 47 راسی دام قاچاق در نهبندان - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

توقیف محموله 47 راسی دام قاچاق در نهبندان

محموله 47 رأسی دام سبک بدون مجوز دامپزشکی در نهبندان توقیف شد

محموله 47 رأسی دام سبک بدون مجوز دامپزشکی در نهبندان توقیف شد.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان گفت: خودروی حامل 47 راس گوسفند و بز بدون هویت و سابقه بهداشتی مشخص، که از زابل بارگیری و به مقصد شهرستان سربیشه تردد می کرد با هوشیاری ماموران ایست وبازرسی معدن حاجات این شهرستان متوقف شد.

محمد راه‌ انجام با اشاره به اینکه هرگونه حمل و نقل دام و طیور و فرآورده های خام دامی مستلزم دریافت مجوز بهداشتی-قرنطینه ای دامپزشکی از شهرستان مبدا است، افزود: از دلایل اصلی شیوع بیماری ‌های واگیر دامی و خسارات اقتصادی فراوان به سرمایه دامی کشور حمل ‌و نقل غیر مجاز دام بوده که نیازمند رسیدگی بیشتر، برخورد قانونی قاطع و همکاری تمامی ادارات ذیربط با دامپزشکی است.

وی گفت:  شرایط مطلوب در بخش کنترل، ریشه‌کنی و مراقبت از بیماری های دامی و بیماری های قابل انتقال از دام به انسان حاصل برنامه ریزی ها و صرف امکانات و بکارگیری نیروی انسانی در سالیان متمادی در این شهرستان بوده و بی توجهی به این موضوع علاوه بر تهدید سرمایه های دامی کشور، سلامت عمومی جامعه را نیز با خطر روبرو می کند.

رئیس شبکه دامپزشکی نهبندان از مردم خواست: برای پیشگیری از انتقال و شیوع بیماری‌ های مشترک بین دام و انسان،  ضوابط و مقررات بهداشتی - قرنطینه ای  دامپزشکی را رعایت کنند.

از ابتدای امسال 20 محموله دام زنده غیر مجاز شامل 75 نفر شتر، 124راس گوسفند و 11 راس گاو که از استان سیستان و بلوچستان به سایر نقاط کشور حمل می‌شدند، قبل از رسیدن به مقصد در شهرستان نهبندان متوقف شدند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.