سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

توقیف سمند با خلافی بیش از ۲۰ میلیون ریال در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف سمند با خلافی بیش از ۲۰ میلیون ریال در طبس

سمند با خلافی بیش از ۲۰ میلیون ریال توقیف شد.

سواری سمند با خلافی ۲۰میلیون و ۶۰۰ هزار ریال در شهرستان طبس توقیف شد.

 سرهنگ رضایی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: مأموران راهور شهرستان طبس در اجرای طرح برخورد با خودروهای مختلف، حین کنترل خودروها در سطح شهر یک دستگاه سواری سمند بنز را جهت ارتکاب تخلف رانندگی متوقف کردند.

سرهنگ رضایی افزود: پس از اعمال قانون، مدارک و سوابق آن در سامانه هوشمند پلیس مورد استعلام قرار گرفت که در بررسی به عمل آمده مشخص شد در دستور توقیف خودرو ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال خلافی ثبت شده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی گفت: بر اساس ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند، خودرو توقیف و از تردد آن جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

وی افزود :با توجه به اینکه برابر قانون پلیس از ادامه حرکت خودروهای بالای ۱میلیون تومان خلافی جلوگیری خواهد کرد توصیه می شود رانندگان استعلام لازم را از طریق سامانه پیامکی ۱۲۰۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ با ارسال "وی آی ان" پشت کارت خودرو خود یا مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ مبلغ جرایم را دریافت نمایند و نسبت به پرداخت آن اقدام تا در هنگام تردد در معابر مشکلی نداشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی