جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

توقیف دو پژو۲۰۶ با خلافی بیش از ۱۰میلیون ریال - نمایش محتوای خبر

 

 

توقیف دو پژو۲۰۶ با خلافی بیش از ۱۰میلیون ریال

۲ دستگاه سواری پژو ۲۰۶ با خلافی بیش از ۱۰میلیون ریال توقیف شدند.

 سرهنگ رضایی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی  استان خراسان جنوبی گفت: مأموران راهور شهرستان بیرجند در اجرای طرح برخورد با خودروهای مختلف، حین کنترل خودروها در سطح شهر ۲ دستگاه سواری پژو ۲۰۶ را بصورت جداگانه جهت ارتکاب تخلف رانندگی متوقف کردند.

سرهنگ رضایی افزود: خودروهای مذکور پس از اعمال قانون، مدارک و سوابق آن در سامانه هوشمند پلیس مورد استعلام قرار گرفت که در بررسی به عمل آمده مشخص شد دستور توقیف خودرو به ترتیب با ۱۳ و ۱۱ میلیون ریال خلافی ثبت شده است.

وی گفت: بر اساس  ماده ۸ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در صورتی که مبلغ جریمه خودرویی به ۱۰ میلیون ریال برسد پلیس راهنمایی و رانندگی مراتب را به مالک خودرو اعلام و چنانچه ظرف یک ماه از تاریخ ابلاغ ، مالک خودرو نسبت به پرداخت جریمه اقدام نکند،خودرو توقیف و از تردد آن جلوگیری و در صورت مشاهده توقیف خواهند شد.

وی با بیان اینکه برابر قانون پلیس از ادامه حرکت خودروهای بالای 10 میلیون ریال خلافی جلوگیری خواهد کرد، افزود: رانندگان استعلام لازم را از طریق سامانه پیامکی ۱۲۰۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ با ارسال VIN پشت کارت خودرو خود یا مراجعه به سایت راهور ۱۲۰ مبلغ جرایم را دریافت نمایند و نسبت به پرداخت آن اقدام تا در هنگام تردد در معابر مشکلی نداشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا وسیمای خراسان جنوبی